Bahçelievler Nebahat Keskin İlkokulu’nda,2023- 2024 eğitim öğretim döneminin bitmesine sayılı günler kala öğretmenler, veliler ve öğrenciler arasındaki birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmek amacıyla kermes etkinliği düzenlendi. Kermes, ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, bu güne kadar vatanları uğruna canlarını feda etmiş olan şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile “Bahçelievler Nebahat Keskin İlkokulu Yılsonu Kermesi”  açılışı gerçekleştirildi.

“EMEKLİ ÖĞRETMENLERE VEFA”

Okulun bahçesinde Çankaya ve Keçiören Belediyesi tarafından hazırlanan çadırların altına kurulan stantlarda el emeği ürünler, çantalar, takı tasarımları satışa sunularak kazanç elde edildi. Stantlarda velilerin hazırladığı poğaça, börek, kek, kurabiye, tatlı ve tuzlu yiyecek ürünlerinin yanı sıra, değişik içecekler de ziyaretçilere satıldı. Yine çocukları eğlendirmek amaçlı şişirme oyun standları, hobi etkinlikleri ( dart, dövme vs..) gibi pek çok etkinliklerde katılımcıların ziyaretine sunuldu. Ayrıca kermes etkinliğinde okulun öğrencilerinin sunduğu halkoyunu gösterileri yanında, Emekli öğretmenlerin halkoyunu gösterisi sonrası, emekli öğretmenlerin Ankara İl Milli Eğitim Müdürü, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü ve protokol davetlilerini halaya davet etmeleri ile Ankara İl Milli Eğitim Müdürü, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü, protokol ve davetlilerin birlikte halay gösterisine dahil olması, kermese katılan davetlilerin renkli anlar yaşamasına vesile oldu.

“GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ TOPLUM” 

Kermes etkinliği olarak, Okulun Konferans SalonundaÇankaya Halk Eğitimi Merkezi Kurs Öğretmeni Nazmiye SİPAHİOĞLU ‘nun kursiyerlerinin de dahil olduğu el emeği eserlerini sergilendiği “Çankaya Halk Eğitimi Merkezi El Sanatları Sergisi”, davetlilerin beğenisine sunuldu. Sergi‘ninaçılışını Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar KOÇAK, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ayhan IŞIK, Okul Müdürü Sayın Kemal ÖZKAN gerçekleştirdi. Açılış esnasında kurdelayı keserken konuşan KOÇAK; “Üreten, çalışan, ayakları üzerinde duran, güçlü kadınlara ihtiyacımı var. Güçlü kadın demek, daha güçlü bir toplum demek.” diyerek kadınlara destek verdiğinin de altını çizdi. Sergiye davetlilerin yoğun katılımı gözlemlendi.

El emeği ürünlerin de satışa sunulduğu stantlarda toplanan paralar, stant görevlisi veliler tarafından toplanarak idareye teslim edildi. Değişik etkinlik ve aktivitelerin yapıldığı kermes sonunda konuşan Okul Müdürü Kemal ÖZKAN, emeği geçen herkese teşekkür etti. ÖZKAN; Önümüzdeki yıllarda da bu tür kermes etkinliklerinin devam edeceğini belirterek, “Okulumuzda geleneksel hale gelen kermes etkinliğimizi bu yıl da dolu dolu gerçekleştirdik. Özellikle emekli öğretmenlerimizin kermesimize gelerek bizleri onurlandırmaları bizleri ayrıca mutlu etti. Her birini ayrı ayrıteşekkür ediyorum. Ayrıca kermesimizde bizlerle birlikte katılım gösteren Çankaya Halk Eğitimi Merkezine ve değerli kurs öğretmenimiz Sayın SİPAHİOĞLU’ na sizlerin nazarında teşekkür ediyorum. Yine bizleri kırmayıp yoğun programına rağmen bizlere destek veren Çankaya Kaymakamı Sayın Murat DURU, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar KOÇAK, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ayhan IŞIK, değerli müdürlerime ve kermeste emeği geçen tüm öğretmen ve yardımcı personellerimize ve de özellikle bizlerin burada olmamıza vesile olan çok değerli öğrenci ve velilerimize, bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kermes etkinliğinde velilerin ve öğrencilerin eğlendiği gözlemlenirken, öğrenci velilerinden Doç. Dr. Vahdet ÖZKOÇAK; “ Bahçelievler Nebahat Keskin İlkokulundankardeşim mezun oldu. Şimdi de oğlum mezun olma yolunda. Okulda akademik ve sosyal faaliyetler oldukça doyurucu.Öğretim Elemanları Sendikası (ÖGESEN) Genel başkanı olarak, Akademik eğitime ayrı bir önem verdiğim için,oğlumu güvenerek bu okula emanet edebiliyorum. Biliyorum ki, gerek Okul Müdürü, gerek akademik kadrosu ile çocuklarımız bu okulda güvenli ellerde. Bugün bu etkinlik bile bunun bir kanıtı.” diye konuştu. 

Öğretmenler için 3 yeni sınav görevi ve zamlı sınav görevi ücretleri Öğretmenler için 3 yeni sınav görevi ve zamlı sınav görevi ücretleri

Kermeste okul öğrencilerinin halk oyunu gösterisi büyük bir ilgiyle izlenirken, Emeklilerin halk oyunu gösterisi ve özellikle İl Milli Eğitim Müdürü, protokol ve davetlilerinde katılımı ile gerçekleşen halay gösterisi, davetlilerce büyük alkış aldı. Etkinlik kapsamında yapılan hediye çekilişleri sonucu öğrencilerin hediyelere gösterdikleri ilgisi ve mutlulukları ise etkinliğe ayrı bir renk ve neşe kattığı gözlemlendi.