ANKARA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adıyaman ve Şanlıurfa'da yaşanan selin ardından Türkiye'nin tek nefes halinde yaralarını saracak güç ve kudrette olduğunu belirterek, "Hiçbir felaket tarihi yürüyüşümüzü sekteye uğratamayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ülkenin Kahramanmaraş merkezli ikiz depremin hasarını güç birliğiyle kaldırırken, Adıyaman ve Şanlıurfa'da yaşanan aşırı yağışların taşkın sellere neden olduğunu, yeni bir felaketin deprem bölgesini canevinden vurduğunu ifade etti.

Söz konusu felaketin tahribatının büyük olduğunu, sellerde 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 9 kişinin kaybolduğunu, birçok kişinin de yaralandığını bildirerek, şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstiyoruz ki Ukrayna ve Rusya arasında bir an önce masada barışı getirelim ve masadaki bu barışla beraber savaşı sona erdirelim." Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İstiyoruz ki Ukrayna ve Rusya arasında bir an önce masada barışı getirelim ve masadaki bu barışla beraber savaşı sona erdirelim."

"Bir felaketin izini silme mücadelesi azimle sürüyorken, bir başka felaketin ortaya çıkması milletimizi derinden üzmüştür. Türkiye tek nefes halinde yaralarını saracak güç ve kudrettedir. 'Yeni Türkiye, Yeni Yüzyıl, Yeni Hayat' sacayağında, deprem ve diğer mahut sorunlarla başa çıkabilecek akıl, irade, inanç ve mücadele şevki çok şükür Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile tesis edilmiştir.

Hiçbir felaket tarihi yürüyüşümüzü sekteye uğratamayacaktır. Hiçbir saldırı, iftira ve suçlama dalgası duruşumuzu bozamayacaktır. Kederli günlerimizi çapsız, güdük ve kısır siyasetlerine alet etmek için fırsat kollayanlara aziz milletimiz hür seçimiyle engel olacaktır."

Bahçeli, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler ile Adıyaman ve Şanlıurfa'da oluşan sellerde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralılara ise acil şifa diledi.