Bahçeli: Tehcir muhteşem bir karardı

Bahçeli: Tehcir muhteşem bir karardı
Alman Parlamentosu'nda çıkan kararı hedef alan MHP lideri, "Tehcir, Türk vatanının yüz yılını kurtaran muhteşem siyasi bir karardır ve çok şükür gereği yapılm

08 Haziran 2016 - 17:21

Alman Parlamentosu'nda çıkan kararı hedef alan MHP lideri, "Tehcir, Türk vatanının yüz yılını kurtaran muhteşem siyasi bir karardır ve çok şükür gereği yapılmıştır. Bugün olsa yine kaçınılmazdır. Dönemin İttihatçı kadroları milli bir şuurla vazifelerini yapmışlardır. Biz onlardan  razıyız, inanıyorum ki Rabbim de razıdır" dedi.
Partisinin grup toplantısında kürsüye çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alman Parlamentosu'nun onayladığı 1915 'soykırım' tasarısına sert tepki verdi.


Alınan tehcir kararının doğru olduğunu söyleyen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Kim ne söylerse söylesin, Türk milletini sırtından vuranların tehciri, Türk vatanının yüz yılını kurtaran muhteşem siyasi bir karardır ve çok şükür gereği yapılmıştır. Bize sözde soykırım çamuru atan Haçlı yedekleri, sütten  kesilmemiş bebekleri ve hamile kadınları öldüren; insanlarımızı diri diri yakan, kız çocuklarına akla gelmedik işkenceleri yapan Ermeni katliamlarını niçin konuşmaz, niçin eleştirmez? Türk ölünce sesi çıkmayanlar, katile hak ettiği ceza verilmesinden dolayı neden hoplar, neden rahatsız ve huzursuz olur?

Türk milleti yer değiştirme kararını vermemiş olsaydı bu vatanda varlığımız, istikbalde adımız kesinlikle mümkün olmaz, olamazdı. Tehcir yerindedir, bugün olsa yine kaçınılmazdır. Bu itibarla dönemin İttihatçı kadroları milli bir şuurla vazifelerini yapmışlardır. Biz onlardan  razıyız, inanıyorum ki Rabbim de razıdır."

'Kan lafını bir daha ağzınıza almayın'

Bahçeli, Alman Parlamentosu'ndaki oylamada 'evet' oyu kullanan Türkiye kökenli milletvekillerine de tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kanları laboratuvarda test edilmeli" sözlerini hatırlattı ve şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Erdoğan son derece haklı olarak ‘Ne Türkü be! Bunların kanının laboratuvar testinden geçmesi lazım’ demiştir. Biz söylesek ne ırkçılığımız kalmış, ne de kafatasçılığımız bırakılmıştı. İş kan testine gelse, kimse bundan kurtulamaz. Bir zamanlar sözde soykırıma sahip çıkan eski ve sabıkalı âkilin kan kaydına dikkat edilecek midir? Gelin kan lafını bir daha ağzınıza almayın. Kansızların kanı olmaz, kanı bozuklardan temiz kan akmaz."

Kaynak:milliyet

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İletişim Fakülteleri'nde yepyeni bir dönem başlıyor
İletişim Fakülteleri'nde yepyeni bir dönem başlıyor
ÖSYM duyurdu: ALES sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ?
ÖSYM duyurdu: ALES sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ?