Aziz Sancar: Öğretmen Olmak İsterdim

Nobel ödüllü Prof. Aziz Sancar “Biz Türkler her şeyi yaparız” fikriyle ABD’ye gitmeye karar verdiğini söyledi. Sancar bir daha hayata gelecek olsa öğretmen olmak istediğini anlattı

19 Mayıs 2016 - 20:58

Nobel ödüllü Prof. Sancar “Biz Türkler her şeyi yaparız” fikriyle ABD’ye gitmeye karar verdiğini söyledi. Sancar bir daha hayata gelecek olsa öğretmen olmak istediğini anlattı.

ÖĞRETMENLERDEN OKUL MÜDÜRLERİNE BİRÇİFT SÖZ
Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'a Ankara Üniversitesi tarafından dün "Üstün Bilim İnsanı" beratı verildi. Buradaki törende konuşan Sancar "Artık imparatorluk kuracak durumda değiliz fakat memleketimizi dünyanın en iyi memleketleriyle yarışacak bir duruma getirmek hepimizin görevidir" dedi. Sancar, özgüvenin önemini vurgulayarak, "Bunu bana cumhuriyet verdi, çok idealist hocalarım vardı. "Biz Türkler her şeyi yaparız, her şeyi başarırız, İstiklal Savaşı'nı kazandık ve şimdi devam ettirmenin yolu eğitimdir" diye bize aşıladılar. 'Biz Türkler her şeyi yaparız' fikriyle ABD'ye gittim, aşırıya kaçırdım. Biz çalıştığımız ve ürettiğimiz sürece üstün olacağız" diye konuştu. Törenin ardından Prof. Dr. Sancar adına Çınar Ağacı dikimi gerçekleşti ve ağacın dikildiği alana 'Aziz Sancar Bilim Meydanı' ismi verildi.

ÖĞRETMENLİK HAYALİNİ PAYLAŞTI
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen EBA Fen Deneyleri Video Yarışması Ödül Töreni'ne de katılan Sancar "Hayata tekrar gelmiş olsaydım öğretmen olmak isterdim" dedi. Sancar törende yaptığı konuşmada, bilim yapmanın bir milletin varlığı için önemli ve gerekli olduğunu belirtti. Sancar, "Bilim yapmak, bunu gelecek nesillere aşılamak lazım. Bunu yapacak olanlar öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik en kutsal meslektir" diye konuştu. Sancar, yarışmanın lise bölümü için yapılan değerlendirme sonucunda kendi adına verilen Özel Bilim Ödülü'nü, Adıyaman'da görev yapan Kimya öğretmeni Mustafa Gümüş'e takdim etti.

2016 TEMMUZ OCAK ÖĞRETMEN MAAŞLARI TIKLAYINIZ

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç sahiplerine kötü haber
Araç sahiplerine kötü haber
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor