Aynı Sınıfta 4 Pozitif Vaka Çıkınca Sınıf Karantinaya Alındı

Koronavirüs vakaları nedeni ile okullarda yapılan uygulamalar kapsamında, bir sınıfta 4 pozitif vaka çıkması nedeni ile sınıf karantinaya alındı. Edirne Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulunda öğrencilere yapılan testlerden aynı sınıftaki 4 öğrencinin Covid-19 testinin pozitif çıkması nedeni ile sınıf yüz yüze eğitime kapatıldı.

Aynı Sınıfta 4 Pozitif Vaka Çıkınca Sınıf Karantinaya Alındı
15 Eylül 2021 - 21:30
Edirne Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu'nda bir sınıfta öğrencilerde koronavirüs belirtileri tespit edildi. Belirtilerin ardından öğrencilere korona virüs testi yaptırıldı. Yapılan testlerin sonuçları alındığında 4 öğrencinin korona virüs testi pozitif olunca sınıfta bulunan tüm öğrenciler evlerine gönderildi. Bu öğrencilerin 14 gün boyunca uzaktan eğitim alacakları öğrenildi.

"Vaka artışı çok hızlı oldu"

Veli Der Derneği Edirne Başkanı Benay Gürsel, Edirne'de bazı okullarda korona virüs vakalarının artmaya başladığını öne sürerek,

"Edirne'de iki sınıf karantinada. Ancak diğer okullardan da pozitif vaka haberlerini maalesef alıyoruz. Vakalar 14-15 gün geçtikten sonra yavaş yavaş başlar diye düşünüyordum ama Edirne'de çok hızlı oldu vaka artışı" dedi.

Bu haber 294 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum