AYDIN (AA) - Aydın'ın Söke ilçesinde 8 ortaokul öğrencisi, lösemi hastası çocuklarla dayanışma amacıyla saçlarını keserek bağış yaptı.

100. Yıl Atatürk Ortaokulu öğretmeni Yasemin Oğuz öncülüğünde başlatılan "Değerlerimize Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında 8 öğrenci, lösemili çocuklar için saçlarını kesti.

Hollanda Kraliyet Concertgebouw Orkestrası'ndan Pamukkale'deki Hierapolis Antik Kenti'nde konser Hollanda Kraliyet Concertgebouw Orkestrası'ndan Pamukkale'deki Hierapolis Antik Kenti'nde konser

Gazetecilere açıklama yapan Oğuz, kesilen saçların peruk haline getirilerek lösemili çocuklara hediye edileceğini belirterek, "Geçirdikleri hastalıklardan dolayı saçlarını kaybetmiş küçük kardeşlerimize duygudaşlık yapmak, onları bir nebze gülümsetebilmek adına saç bağışı kampanyası düzenledik." dedi.

Saçlarını bağışlayan öğrencilerden Masal Orçal, lösemili çocukların iyileşmesi için morallerinin iyi olmasının önemli olduğunu kaydederek, "Onları çok sevdiğim için, onların çok mutlu olmasını istediğim için saçımı bağışladım. Çok mutlu oldum." diye konuştu.