erkek protez saçthemeforest temaları

Ayakta Su Toplaması Nasıl Geçer?

Ayakkabı sıkması, sıcak hava, soğuk hava, güneş yanığı gibi bir çok nedenle günlük hayatta sıklıkla karşılaştığımız ayakta su toplamasının nasıl geçeceği konusunda bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Ayakta Su Toplaması Nasıl Geçer?
11 Kasım 2018 - 22:44

Zaman zaman karşı karşıya kaldığımız bu su toplama sorununun tahriş sonucunda meydana gelmesi ciddi bir rahatsızlık olmadığından birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Tabi burada tahriş süresinin kısa olduğunu var sayarak bu açıklamayı yapıyoruz. Tahriş süresi uzun olan su toplamalarında ise bu sürenin biraz daha uzaması mümkündür. Bu tarz bir rahatsızlık ile karşı karşıya kalmanız durumunda toplu iğne yardımı ile bu su toplamasına bir delik açarak içerisinde bulunan suyun dışarıya çıkmasını sağlayarak tedavinin daha da hızlanmasına fırsat vermiş olursunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra nemlendirici bazı kremleri kullanarak bu kabarcığın daha kısa süre içerisinde ortadan kaybolmasını sağlamış olursunuz.


Eğer ayağınızda meydana gelen su toplama olayı uzun süreli olarak meydana gelmiş ise ciddi ağrıların oluşmasına neden olacaktır. Mantar bakterilerine bağlı olarak meydana gelen diğer su toplanmalarında bu sefer ciddi rahatsızlıkların boy göstermemesi için mutlaka bir hekimden bu konuda yardım almanız gerekmektedir. Aksi durumda ayağınızda meydana gelen bu rahatsızlıklar ileride can sıkıcı bir durum alacaktır. 
Ayakta su toplaması neden olur?
Genellikle uzun süreli bir ayakkabının içerisinde kalan ayaklarda meydana gelen bu rahatsızlığın, uygun olmayan bir ayakkabı içerisinde de meydana gelmesi mümkündür. Ayağınızı sıkan bir ayakkabı giydiğiniz zaman da bu sorun ile karşı karşıya gelme riskiniz bulunmaktadır. Bu yüzden mutlaka ama mutlaka ayak sağlığınıza uygun modellerde ayakkabı giyerek bu sorunlar ile karşı karşıya kalmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.
 

Bu haber 9149 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort