Diyarbakır'da 72 sivil toplum kuruluşu öncülüğünde Şeyh Said ve arkadaşlarının idam edilmesinin yıl dönümünde anma programı düzenleyenler Atatürk’ü sevmez! 
 Milletimize 15 Temmuzu yaşatan, Pensilvanya’da koruma altına alınan Türkiye  Cumhuriyeti Devleti düşmanı FETÖ’nün işbirlikçileri Atatürk’ü sevmez!
FETÖ’ye kayıtsız şartsız hizmet etmiş, FETÖ’nün iç çamaşırını kutsal emanet gibi görüp, saklayanlar Atatürk’ü sevmez.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin askerine, polisine, doktoruna, öğretmenine kurşun sıkanlar Atatürk’ü sevmez!
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vazgeçilmez değerleri olan Milli Bayramlara tahammülü olmayanlar Atatürk’ü sevmez! 
Atatürk’ün komutasında denize dökülenlerin evlatları ile onların işbirlikçilerinin kalıntıları Atatürk’ü sevmez!
Geldikleri gibi gidenler ile onların torunları, Atatürk’ü sevmez!
“Bir Müslüman “Atatürk’ü seviyorum” derse ya ahmaktır ya sahtekar” sözleriyle hakaret edip, haddini aşanlar ve onların torunları Atatürk’ü sevmez!
Ancak asıl ahmaklık, Atatürk gibi vatan millet sevdalısı bir lider olmasaydı, milli mücadele başlatılmasaydı, bu devlet kurulmasaydı; bir vatan olur muydu,  minarelerde ezan sesi duyulur muydu, özgürce yaşayıp, canını, malını, namusunu koruyabilir miydin, sorularını kendine sormamaktır. Asıl ahmaklık, vatansızlık yüzünden dünyanın dört bir yanına savrulmuş mülteci durumuna düşmüş insanların başına gelenleri görememektir. 
Aynı kaderi yaşamamak için,  Atatürk’ü seven ve Atatürk’ün kurduğu bu yüce devlete aidiyet duyanlarımız da,  turnusol etkisi yapan milli bayramlarımızla Atatürk’e olan duygularını gizleyemeyip kendilerini açık edenleri görmelidir. Kamusal alanda sendikacılık yapıp ancak  her milli bayramda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal’in adını zikretmemekte kararlılık gösteren sendikayı da artık görmelidir.
 Özellikle bu yüce devlete kamusal alanda hizmet eden, hasbelkader yolları kesişmiş kamu çalışanları, milli bayramlarımızda Atatürk’ü yok sayan, unutturmaya çalışan anlayışla, yapıyla bağlarını gözden geçirmelidir. Atatürk’ün kurduğu devletin sağladığı demokratik imkanlarla sendikacılık yapıp ancak Atatürk’süz milli bayram mesajı yayınlayanlara sormalıdır. Atatürk ile derdiniz nedir, diye. Ve Atatürk ile derdi olan ile benim işim ne? diye. 
Yüreği vatan sevgisi, millet sevgisi, Atatürk sevgisi dolu bu ülkenin fedakar öğretmenleri, artık zamanı gelmedi mi? Atatürk ile derdi olan bu sendika ile yolları ayırmaya? Daha kaç bayram bekleyeceksiniz Atatürksüz? Daha kaç bayram bekleyeceksiniz milli değerlerin göz ardı edildiği? 
Daha nice 29 Ekimler, 19 Mayıslar, 23 Nisanlar, 30 Ağustoslar için, bölünmez bütünlüğümüz için ay yıldızın gölgesinde yükselen bir Türkiye için ve yüce Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için Atatürk olmazsa olmazdır. Milli bayramlarda Atatürk’ü  unutanları unutmak da, olmazsa olmaz, olmalıdır. 
Kadriye Demirel
TES Antalya 2 Nolu Şb. Bşk. Yrd.