erkek protez saçthemeforest temaları

Atatürk ile Bizim Derdimiz Var

Bir grup öğretmen ‘’Atatürk ile bizim derdimiz var’’ diyerek, köy köy gezerek kötü durumda olan Atatürk Büstleri’ni onarıyor. Yıpranmış ve yırtılmış Türk Bayrak’larını tamir ediyorlar ya da yenisi ile değiştiriyorlar.

Atatürk ile Bizim Derdimiz Var
20 Eylül 2019 - 14:07

Türk Eğitim Sen Osmaniye İl Başkanı Ahmet Kandemir’in öncülük ettiği Atatürk’ün Öğretmenleri hareketi 14 belde ve 160 köyde bu çalışmayı yapmaları için öğretmenleri görevlendirmiş. Bu gurubun içinde Osmaniye Türk Eğitim Sen Başkan Yardımcısı Halim Hallaç’ta bulunuyor. Köy köy dolaşarak, gittikleri köy ve kasabalarda esnaf ve köylü ile iş birliği yaparak, köyün gençleri ile birlikte okullarda bulunan büst ve bayrakları onarıyorlar.

Son olarak Sumbas Ağmağanlı Köyü İlkokulu’na giderek anasınıfını boyayan ve bahçenin çevre düzenlemesini yapan grup, Atatürk Büstünü de onardı. Başkan Hallaç yaptığı açıklamada; ‘’ okulumuzda 9 ilkokul öğrencisi, 15 anasınıfı öğrencisi, 1 müdür yetkili idareci ve 1 de öğrenmen var. Bahçede bulunan Atatürk Büstü, önündeki çalılar ve güllerin aşırı büyümesi sebebiyle görünmüyordu. Atatürk Büstü’nü görünür hale getirdik. Solmuş ve yıpranmış Türk Bayrağı’nı yeniledik. Odun yığılı olan sınıfları boyadık ve onardık.’’ dedi.

Başlattıkları bu hareketin kısa süre içerisinde diğer illere de yayılacağını söyleyen Hallaç sözlerine şöyle devam etti; ‘’İl Başkanımız Sayın Kandemir ile okulları sürekli gezeriz. Gördüğümüz bu manzaraları önce yazılı dilekçelerle Milli Eğitim’e bildiriyorduk. Ancak bu sürecin sonuçlanması çok uzun sürüyordu. Bunu bekleyemedik. Çünkü bizim Mustafa Kemal Atatürk ile bir derdimiz var.’’ 

Bu haber 1014 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort