Atanan öğretmenlerin güvenlik soruşturması bir an önce bitmeli

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdi. Anca atanan öğretmenlerin çok önemli bir kısmı hala görevine başlayamadı. MEB bunun nedenini güvenlik soruşturması olarak açıklıyor. Öğretmenlerin güvenlik soruşturmasının bitmesinin ardından göreve başlayacağı söyleniyor. Ancak bu durum mağduriyetlere neden oluyor.

19 Ağustos 2017 - 13:31 - Güncelleme: 19 Ağustos 2017 - 15:49

Atanan sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması nedeni ile bir tütlü göreve başlatılmaması çok sayıda öğretmeni mağdur ediyor. İşte buna bir örnek. Bir takipçimiz konuyu bize ileterek gündeme getirmemizi istiyor. İşte o mesaj:
Sayin admin 19 temmuzda atanan sozlesmeli ogretmenlerin guvenlik sorusturmalari hala bitmedi bu konuya deginirmisiniz yayinlarinizda bircok kisi magdur durumda esimin atamasi yapildi ben il disi tayinimi sorusturma tamamlanamadigi icin yapamadim ve kendisi hamile bir cikmazin icine girmis durumdayiz.

BU mesajdan da anlaşılacağı üzere çok sayıda öğretmen çeşitli nedenlerle güvenlik soruşturması mağdur olabilir. Bu nedenle MEB'in bir an önce soruşturmaları tamamlayarak ğretmenleri görevine başlatmasını bekliyoruz.
ÖĞRETMENLERSİTESİ/ÖZEL HABER

 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • engin
    1 ay önce
    Okullar açılmasına rağmen hala güvenlik soruşturması nedeniyle göreve çağrılmayan binlerce öğretmenin göreve başlamaması binlerce öğrencinin eğitimini olumsuz yönde etkilemekte ve öğretmenleri de psikolojik bunalıma sokmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"