Atanan öğretmenler ne zaman tayin isteyebilir, şanslı grup hangileri

2016 Şubat ataması ile milli eğitim personeli arasına katılan 30bin öğretmen stajyerlik uygulaması nedeni ile ancak 1 buçuk yıl geçtikten sonra tayin isteme hakkına sahip olabilecek. Ama bazı öğretmenler göreve başladıktan

25 Şubat 2016 - 22:43

2016 Şubat ataması ile milli eğitim personeli arasına katılan 30bin öğretmen stajyerlik uygulaması nedeni ile ancak 1 buçuk yıl geçtikten sonra tayin isteme hakkına sahip olabilecek. Çünkü adaylığın kalkması için 1 yıl fiilen çalışmış olma şartı var. Bu durumda yarım dönem staj yapacak olan öğretmenler ancak bir buçuk yıl sonunda asaletin alıp tayin isteyebilecekler.Ama bazı öğretmenler göreve başladıktan 1 yıl sonra adaylıkları kalkıp atama başvurusu yapabilecek.

Bu şansı gruba özel okulda çalıştığı için adaylığı kalkanlar ile daha önce öğretmen/memur olarak çalışıp bu atamada öğretmen olarak atananlargiriyor. Çünkü onlar fiilen göreve başlayacaklar yetiştirme sürecine tabi olmayacaklardır.

Böylece stajyerlik eğitimi almayacak olmalarından dolayı direkt öğretmenliğe başlayarak 1 yıl adaylık süreci sonunda asalet hakkı kazanarak tayin isteyebileceklerdir. 

Bu tayin istekleri mazeret tayinlerini içerebilecektir.

www.ogretmenlersitesi.com

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç sahiplerine kötü haber
Araç sahiplerine kötü haber
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor