Atanan Öğretmenler Göreve Başlayamadı

9 Ağustos 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirildi. Atama bekleyen öğretmen sayısına göre atanan öğretmen sayısı çok az bulundu. Fakat bunun yanı sıra atanan öğretmenler de görevlerine başlayamadı. Ağustos ataması ile atanan öğretmenler atama sonrasında güvenlik soruşturmasına maruz kaldı.

Atanan Öğretmenler Göreve Başlayamadı
13 Aralık 2019 - 15:34

Bini Aşkın öğretmen Göreve Başlayamıyor
Atanmış olmasına rağmen hala görevine başlayamayan öğretmen sayısı bini geçiyor. Anayasa Mahkemesi geçen ay güvenlik soruşturması şartını iptal etti. Fakat milli Eğitim Bakanlığı güvenlik soruşturması konusundaki sessizliğini korumaya devam ediyor. Hal böyle olunca da öğretmenler göreve başlayamıyor. Anayasa Mahkemesi kararına rağmen öğretmenlerin ne zaman göreve başlayacağı ise merak konusu oldu.


Öğretmenlerin bir An Önce Göreve Başlaması Gerekiyor

Konu ile ilgili yorumlarda bulunan Eğitim Sen Genel Yükseköğretim ve Eğitim Sekreteri Özgür Bozdoğan öğretmenlerin bir an evvel göreve başlamaları gerektiğini belirtti. Bir kişinin eğitim fakültesinden mezun olarak gerekli sınav şartlarını ve tüm şartları yerine getirmesine rağmen göreve başlayamamasını eleştirdi. Ataması yapılan öğretmenler güvenlik soruşturması ve arşiv soruşturması ile göreve başlayamıyor. Bozdoğan bu araştırmalar ile neyin araştırıldığının bilinmediğini söyledi. Aslı olarak Eylül ayında başlayan süreç Aralık ayı gelmesine rağmen hala devam ediyor. Sürecin bir türlü sonuçlanmaması öğretmenlerin göreve başlamamasına nende oluyor. Geçen yıllarda Bozdoğan 7 ay boyunca bekleyen öğretmenlere tanıklık ettiğini söyledi

Bu haber 526 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort