Atanan Öğretmenler Görev Yerlerine Gelmeye Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2017 Temmuz atamaları ile Şırnak'a atanan bin 606 sözleşmeli öğretmen göreve başlama işlemlerini yapmak üzere kente gelmeye başladı. 

27 Temmuz 2017 - 23:33

Şırnak ve ilçelerine atamaları yapılan bin 606 öğretmenden bazıları, göreve başlama işlemlerini yapmak üzere Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğüne geldi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü koridorları ve bahçesinde uzun kuyruklar oluşurken, kentte gelen öğretmenlerin heyecanlı olduğu göründü. Kayseri'den gelen Selda Şahin, "Şırnak'a atanmam garip bir duygu yaşadım. Biraz heyecan da var. Açıkçası biraz tedirginlik de var. Ama doğuda öğretmenlik yapmak güzel bir şey olacak. Taşınacağız Şırnak'a, umarım 6 yıl güzel geçecek. Yolda gelirken kafamızda birçok soru işareti vardı ama buraya gelince çok rahatladık. Herkes çok yardımcı oldu" dedi. 
Gaziantep'ten kızı ile birlikte gelen Kazım Akkul, "Kızımın Şırnak'a atanmasından çok gurur duydum. Kızımız Din Kültürü öğretmeni, inşallah dini bilgiler öğretir çocuklarımıza. Biz de onlardan gurur duyarız. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun derim. Ben çok sevindim, kızım "Baba atamam Şırnak'a düştü" diye çığlıklar attı. Ben de "Kızım oralar güzel yerler. Oralarda bizim arkadaşlarımız, vatandaşlarımız var" dedim. Şırnak kötü bir yer değil" diye konuştu. 
Afyonlu Özlem Çeliktaş, "21'inci tercihimde Şırnak'ın Silopi ilçesini yazdım. Daha öncesinden de benim kuzenim Şırnak merkezde görev yapmıştı. O önerdi Silopi'yi ben de orayı yazdım. Beklediğim bir yer geldi sonuç olarak mutluyum. İnşallah hayırlı olur" ifadelerinde bulundu. 
Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz ise, şunları söyledi: "Şırnak ve ilçelerine bin 606 öğretmen atandı. Şırnak merkeze 244, Silopi'ye 390, Cizre'ye 367, İdil'e 235, Güçlükonak'a 86,Beytüşşebap'a 103 ve Uludere'ye 180 öğretmenimiz atandı. Yeni atanan öğretmenlerimize görevlerinde başarılar dilerim." 
Şırnak’a Atanan Öğretmenler Kente Gelmeye Başladı

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre kontenjanlar
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre...
Koncuk'tan ByLock açıklaması; Kaygı verici
Koncuk'tan ByLock açıklaması; Kaygı verici