Atanan Müfettişlere Güvenlik Soruşturması

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Twitter Hesabı Üzerinden ''Maarif Müfettişi Atamaları'' Konusunda Bazı Açıklamalarda Bulundu.

01 Mart 2017 - 00:13

MEB Müsteşarı Tekin, ''Maarif Müfettişi Atamaları'' Konusunda Açıklamalarda Bulundu. Geçtiğimiz günlerde MEB tarafından yapılan mülakat sonucunda 475 Maarif Müfettişi atamasının yapıldığı duyurulmuştu.Yapılan duyuru sonrasında, bazı atanan isimlere ilişkin basında bazı haberler çıkmıştı. Bu haberlerde bazı isimler hakkında bazı iddialar ortaya atılmıştı. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin yapmış olduğu açıklamada; tek başına mülakat ile atamanın sonuçlanmayacağını, güvenlik soruşturması yapılacağını ifade etti. 
İşte Yusuf Tekin'in O Açıklamaları:''Bakanlığımız Maarif Müfettişliği için aldığımız başvurular kapsamında mülakat sınavlarını tamamladık. Kadro ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda planlamamızı yaptık. Mülakat başarı notları hesaplandı. 657 Sayılı DMK'nın 48.maddesine göre güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması süreci başladı. Güvenlik soruşturması sonuçları elimize ulaştıktan sonra atamaları yapacağız.''
Güvenlik Soruşturması Formalite Mi Olacak?
Yapılan açıklama sevindirici. Ancak 2 noktadan bazı soru işaretlerini beraberinde getiriyor. 
1. Bahsedilen güvenlik soruşturması, mülakata davet sırasında veya mülakat aşamasında gerçekleştirilebilir miydi? Böyle bir güvenlik soruşturması gerçekleştirildi mi?
2. Mülakat ile 475 maarif müfettişi atanmınmıştır. Kamuoyu bu açıklamalar sonrasında süreci takip edecek. Bakalım gerçekten ciddi anlamda bir güvenlik soruşturması yapılacak mı?
Güvenlik soruşturması sonrasında atanan kaç adayın atamaları iptal edilecektir?
Temennimiz; genellikle "usulen" yapılan güvenlik soruşturmalarının ciddi anlamda yapılmasıdır. Bu konuda Sayın MEB Müsteşarı'na güvenimiz tamdır. Çünkü bugüne kadar MEB'de özellikle FETÖ ile mücadelede en etkili isim olmuştur.
Kaykan:turkiyeegitim.com

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...