Atanamayan Öğretmen Tarlada Çalışmak Zorunda Kaldı

Sosyal Bilgiler öğretmeni 8 yıldır atanamadığı için geçimini sağlamak üzere tarlada günlük 65 TL ücretle çalışıyor.

Atanamayan Öğretmen Tarlada Çalışmak Zorunda Kaldı
03 Ağustos 2019 - 14:13

Diyarbakır'da yaşayan Sosyal Bilgiler öğretmeni Mehmet Özzerif (32), 8 yıldır göreve atanamadığı için günlük 65 TL ücret ile 45 derece sıcaklıkta tarlada çalışıyor. Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden mezun olan Mehmet Özzerif, göreve atanamayınca işsiz kaldığını, beklemekten artık dayanamadığını ve bu işe başladığını ifade etti.

Bedeninin bu tür bir işte çalışmaya alışkın olmadığı için tarlada çalıştığı ilk günlerde ilaç desteği aldığını belirten Özzerif, Türkiye'de yaklaşık 500 bin atanamayan öğretmenin bulunduğunu, hayalinin boşa çıkmaması için kendi okulunda öğrencilerine ders vermek istediğini belirterek, bu konuda yetkililerin kendisine yardımcı olmasını istedi.

2011 yılından beri atama bekleyen Sosyal Bilgiler öğretmeni Mehmet Özzerif, ücretli öğretmen kapsamında göreve başlayacak iken 15 günlük prim sayısının eksik olduğu için başvurusunun kabul edilmediğini dile getirdi. Özzerif, ücretli öğretmenlerde olsun atanamayan öğretmenlerde olsun, bununla ilgili ciddi bir çalışma yapılmasını beklediğini ifade ederek, aksi takdirde büyük bir emeğin boşa gideceğini vurguladı.

Bu haber 1231 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort