Atanamayan Öğretmen Oto Lastikçisi Oldu

Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun olduktan sonra 3 kez girdiği sınavlarda öğretmen olarak atanamayan Ali Köle, oto lastikçisi oldu.

Atanamayan Öğretmen Oto Lastikçisi Oldu
11 Temmuz 2019 - 13:25

Aydın'ın İncirliova ilçesinde yaşayan Ali Köse (30), 2016 yılında Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden onur belgesi olarak mezun oldu. Mezun olduktan sonra 3 kez sınava giren, ancak 70 puanın üzerine çıkamadığı için atanamayan Ali Köle, 1 yıl süreyle özel bir dershanede öğretmen olarak çalıştı. Ancak bir süre sonra dershanelerde iş bulamayan Ali Köle, 3 kez girdiği sınavlarda 70 puanı aşamayınca bir yakınının yanında oto lastikçiliğini öğrenmeye başladı.

Oto lastikçiliğini öğrendikten bir süre sonra 2019 Nisan ayında kendi oto lastikçi dükkânını açan Ali Köle, aynı okuldaki arkadaşı 6 yaşındaki İngilizce öğretmeni Bahar Kuş ile nişanlandı. Ali Köle'nin nişanlısı da öğretmenliğe atanamadı. Büyük hayallerle okuduğunu belirten Ali Köle, öğretmenliğin çok sevdiği bir meslek olduğunu ve amacının öğretmen olunca öğrencilere daha iyi bir eğitim vermek olduğunu ifade etti.

Önümüzdeki Yıllarda Sınavlara Yine Girecek

Staj döneminin başarılı ve dolu dolu geçtiğini aktaran Köle, istediğinin olmadığını ve atanamadığını söyledi. Önümüzdeki yıllarda sınavlara yine gireceğini belirten Köle, ancak buna karşın çok umutlu olmadığını dile getirdi. Okulda başarılı olmasından dolayı onur belgesi aldığına işaret eden Köle, hiç böyle olacağını hayal etmediğini ve büyük hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. Bu yıl sınava girmeme kararı aldığını belirten Köle, oto lastikçiliğinin zor bir iş olmadığını ve bildikten sonra kolay; ancak bazen yorucu olduğunu sözlerine ekledi.

Bu haber 662 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort