Atanamayan öğretmen garsonluk yapıyor

Bolu'da, 2003'te Beden Eğitim Öğretmenliği'nden mezun olduktan sonra 4 kez Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girmesine rağmen atanamayan evli ve 1 çocuk babası 36 yaşındaki Barış Özgür Çetin, garsonluk yaparak ailesinin geçimini sağlıyor.

23 Kasım 2016 - 21:36

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitim Öğretmenliği’nden 2003 yılında mezun olan Çetin, aynı yıl KPSS’ye girdi. 65 puan ile atanamayan Çetin, 2004, 2009 ve 2011’de tekrar KPSS’ye girdi.

Her sınavın ardından tercih yapmasına rağmen atanamayan Çetin, geçimini sağlamak için farklı işlerde çalıştı. Yıllardır atanamama sıkıntısı yaşayan Çetin, ilaç mümessilliği, anahtarcılık ve pastane işletmeciliğinden sonra 1 aydır Abant yolunda bir restoranda garson olarak çalışıyor.

Çetin, müşteri olmadığı zamanlarda restoranın temizliği, bakımı, çevre düzenlemesi gibi işlerini de yapıyor.

Beden eğitimi öğretmeni olarak mezun olduktan sonra 4 kez KPSS’ye girmesine rağmen atanamadığını belirten Çetin, şöyle konuştu.

“Mezun olduğum bölümden az sayıda atama yapıldığı için ve sınav içeriğinin bölümümle alakası olmadığı için yıllardır bir türlü atanamadım. Öğretmen olmama rağmen atanamayan bir öğretmen olarak evimi geçindirmek için çalışmak zorundayım.

Evliyim, bir çocuğum var ve onların geçimini sağlamak için bir çok iş yaptım. Şu anda da bir restoranda çalışıyorum.

Bir öğretmen olarak başka işlerde çalışmak zoruma gidiyor. Benim gibi ülkemizde atanamama sıkıntısı yaşayan binlerce öğretmen var. Artık bu sorunun çözülmesini istiyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem