erkek protez saçthemeforest temaları

Atanamayan Matematik Öğretmeni Pastacı Oldu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun Melike Kubilay (29), öğretmen olabilmek için KPSS sınavına hazırlandı. Sınava hazırlık sürecinde boş zamanlarında evinde sürekli pasta yapan öğretmen, sınav sonucuna göre atanamayınca, öğretmenlik hayalinden vazgeçti.

Atanamayan Matematik Öğretmeni Pastacı Oldu
21 Eylül 2019 - 18:43 - Güncelleme: 15 Kasım 2019 - 23:52

Evinde boş zamanlarında hobi olarak yaptığı pasta işini ticarete dönüştürüp para kazanmak isteyen Kubilay, KOSGEB’e başvurdu ve girişimcilik kursuna katıldı. Bu kursun yanı sıra İstanbul ve Bolu’da butik pasta kurslarına da giden Kubilay, 2016 yılında ‘’Kremalı Dükkan’’ isimli pasta dükkanını açtı. 

Öğretmenlik hayalinden nasıl vazgeçtiğini ve pastacı olma hikayesini anlatan Kubilay;

‘’Ortaokuldan beri matematik öğretmeni olmak istiyordum. Formasyon aldıktan sonra KPSS’ye çalıştım ama benim için çok zor bir süreçti. Zaten çoğu kişi de atanamıyor. KPSS’ye çalışırken bir yandan da boş zamanlarımda pasta yapmaya başladım. Birkaç kişide gördüm, görmekle yetinmeyip araştırdım ve KOSGEB’e gitmeye karar verdim. 2016 Ekim ayında kursa başladım. Ocak ayında da iş başı yaptım. Dükkanı açmak için İstanbul ve Bolu’da da kurslara katıldım.’’

İleride butik pasta öğreticisi olmak istediğini belirten Kubilay, matematiği yaptığı pastalarda kullandığını ifade etti. ‘’Hayatın her yerinde matematik var. Altın oran diye bir gerçek var ve bunu pastalarımda da kullanıyorum. Matematiği de pastaları da seviyorum. Pastaların üzerine matematiksel figürler koyuyorum. Sadece matematiği pastaların üzerinde çalışıyorum. Aslında yine öğretmenlik yapıyorum. Bu sefer de pasta öğreticisiyim.’’ İfadelerini kullanan Kubilay, özel üretim pastalar yaptıklarını ve büyük şehirlerden bile sipariş aldıklarını belirtti.


Bu haber 1061 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort