'Atanamayan Bir Tek Öğretmen Kalmamalıdır'

İsmet Büyükataman öğretmenlerin sorunlarına değindi.

18 Aralık 2016 - 21:08 - Güncelleme: 18 Aralık 2016 - 21:18

2017 yılı bütçe görüşmelerinde konuşan MHP Milletvekili İsmet Büyükataman öğretmenlerin sorunlarına değindi. "Sözleşmeli öğretmenlerin mülakat sistemiyle alınması, KPSS'den yüksek puan alan çok sayıda öğretmenimizi de mağdur etmiştir. Mülakat esnasında sorulan soruların gayriciddiliği ve siyasi tercihlerin yoklanması infiale yol açmıştır." diye konuşan Büyükataman, konuşmasını şöyle sürdürdü:

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

"Türkiye, eğitimde OECD ortalamalarının ne yazık ki bir hayli gerisinde kalmıştır. Hâlbuki, Türk milletine mensubiyetin gurur ve şuuruna sahip, manevi ve kültürel değerlerimizi özümsemiş, düşünme, algılama ve problem çözme yeteneği gelişmiş, yeni gelişmelere açık, sorumluluk duygusu ve toplumsal duyarlılığı yüksek, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, girişimci, demokrat, kültürlü ve inançlı nesillerin yetiştirilmesi eğitim politikamızın temel amacı olmalıdır."  
'Atanamayan Bir Tek Öğretmen Kalmamalıdır' "
Artık, kangrene dönüşmüş olan ataması yapılmayan öğretmenler problemine bir an önce çözüm bulunmalıdır. Bize göre, ataması yapılmayan bir tek öğretmen kalmamalıdır, bu çile artık kökten bitirilmelidir. Üstelik öğretmen sayısındaki azalma da dikkate alındığında, atanamayan öğretmen sorunu bütünüyle çözülmelidir ancak burada da adaletten ödün verilmemelidir." 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • edebiyat
    1 yıl önce
    Mili degerlerin partisinin bir uyesi olarak milli degerlerin savunucusu olan Türk dili ve edebiyati ögretnenlerinin halini meclise tasiyiniz. Atanamayan 75 bin mezun olduk, 46 bini sinava girdi. Mulakat puani 83 te kaldi. Ekimde sadece 287 kisi aldi. Şimdi siz ses verin. Edebiyata 5 bin bile haktir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!