Atama için Maliyedan izin çıkmadı mı?

Son günlerde şubat ayında öğretmen atamasının yapılıp yapılmayacağı hakkındaki haberler artık baş döndürmeye başladı.Atama bekleyen öğretmenler hangi haberlere inanacağını şaşırdı. Atamalar bir türlü tam olarak netleşmedi.

13 Ocak 2017 - 09:13 - Güncelleme: 13 Ocak 2017 - 11:31

Öğretmen atamaları, öğretmen adaylarını yakın takibinde olan bir konu! Ancak bu konu hakkında bu yıl yapılma ihtimali olan şubat ayı öğretmen atamasıyla ilgili çok sayıda ve farklı haberler gelmektedir.

 Geçtiğimiz günlerde 2017 yılında toplam 30 bin öğretmenin atanacağı ve bu atamaların 15 bininin şubat ayında, kalan 15 bininin ise ağustos ayında yapılacağı haberi basında yer aldı. Son olarak bugün basında yer alan şubat ayında 10 bin öğretmen atamasının yapılacağı yine gündeme düşen haberlerden birisi oldu.

Konu hakkında İsmail Koncuk'ın açıklamalarını sizlere aktardık. (TIKLAYIN) TES Başkanı İsmail Koncuk'un şubat ayında 10 bin öğretmen atamasının az bulduğu yönündeki sosyal medya paylaşımlarının hemen ardından Başkan Koncuk yeni bir açıklama daha yaptı.

İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından yağtığı bir diğer açıklamada "Biz Şubat'ta 10 bin atamayı dahi az bulurken, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın Şubat'ta kesinlikle atama olmayacağını söylediği bilgisi geldi. MEB Şubat'ta atama konusunda ağırlığını koymalı, meydanı Maliye Bakanlığına bırakmamalıdır. Sy.Yılmaz öğretmen ihtiyacı için bastırmalıdır." açıklamalarını yaptı

 Konu hakkında CHP Milletvekili Ceyhun İrgil de bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şubat ayında öğretmen ataması için ısrarcı olduklarını ancak Maliye Bakanlığının hala onay vermediğini ve vermeye de niyetinin olmadığını vurguladı.

 

Sonuç olarak şu ana kadar şubat ayında bir öğretmen atamasıyla ilgili resmi bir açıklama gelmemiş olmasının, Maliye Bakanlığıyla ilgili görüşmelerin olumlu veya olumsuz bir şekilde neticelendirilmemiş olmasından kaynaklandığını düşünmekteyiz. 

Öğretmen adaylarının atama taleplerini biliyor ve mümkün olan en kısa sürede mevcut öğretmen açığının kapatılmasının hem öğretmen adayları hem de öğrencilerimiz ve eğitimimiz için olumlu olacağını değerlendirmekteyiz.

 
KAMUSAL HABERLER / ÖZEL

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ŞUBAT 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI

30 BİN ÖĞRETMEN ATAMA 100'DEN FAZLA ATAMA YAPILACAK BRANŞLAR (TAHMİNİ)
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu