Atama bekleyen öğretmenler Şubat 60 bin atama için Ankara'da

Atama bekleyen bir grup öğretmen, öğretmen atamalarını görüşmek, milletvekillerine konuyu taşımak, Şubat 2017'de öğretmen atamasının yapılması için konuyu meclis ve grup toplantılarının gündemine getirmek üzere Ankara'ya gitti.

25 Aralık 2016 - 14:26 - Güncelleme: 25 Aralık 2016 - 15:03

Alp öğretmen ile birlikte ankaraya giden ''Atama bekleyen öğretmenler'' öncelikle Ak PArti, CHP ve MHP milletvekilleri ile görüşme sağlayacak. BU üç partinin grup toplantılarına katılacak öğretmenler partilere öğretmen atamaları olarak atama bekleyen öğretmenlerin taleplerini, ihtiyaçlarını ve beklentilerini iletecek.
Alp öğretmen ve diğer atama bekleyen öğretmenler, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Ankara'da çeşitli yetkililer ve Milli Eğitim Bakanlığı ile de görüşme yapacak.
Öğretmenlerin önceliği ise Şubat 2017'de öğretmen atamasının mutlaka yapılması, Hükumet yetkililerinin ve milletvekillerinin yaptığı açıklamalar doğrultusunda atamaların mutlaka gerçekleştirilmesi, bazı milletvekillerinin komuoyuna yaptığı 60 bin öğretmen ataması sözünün Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek atama ile yerine getirilmesi olacak.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TBMM'de bir soruya verilen cevapta 96 bin öğretmen açığının olduğu cevabına karşın neden öğretmen atamasının yapılmadığı sorusu da hükumet yetkililerine yöneltilecek.
Alp öğretmen ve beraberindeki öğretmenler yaptıkları çalışmaların sonucunu bir rapor halinde kamuoyu ve atama bekleyen öğretmenler ile paylaşacak.
Öğretmenlersitesi olarak atama bekleyen öğretmenlerimizin taleplerini destekliyoruz. Şubat 2017'de en az 60 bin öğretmen alımının yapılması gerektiğine inanıyor ve konuyu sürekli gündemde tutmaya çalışıyoruz. 
Heyetin çalışmalarının sonucunu ve atama haberlerini sayfamızdan ve Şubat 60 Bin Öğretmen Atama Grubundan takip edebilirsiniz. Gruba katılmak için aşağıdaki mavi linki tıklayabilirsiniz:
www.ogretmenlersitesi.com/ÖZEL HABER
 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI


 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • edebiyat
  11 ay önce
  Ben algilayamiyorum. 30 bin hain ihraç edild ve ihraclar suruyorda. Pkakali serefsizler de ihrac edildi. Ustune bir de temel subat ataması. En az 50 bin eder. Devlet, 30 bin alim yapinca atama yapmis olmaz. Zaten o kadar ihrac edilen var. Lutfen biz ogretmen adaylarina destek olun. Edebiyatta da cok mezun birikti. Kontenjan verilirken bunu dusunun. Beklentimiz 2500 dur.
 • SERCAN ALGUR
  11 ay önce
  Fen bilimlerine önemli sayıda kontenjan aayrılmasını umuyorum. Şubat-2017 ye umutla bakmak istiyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami...
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü