Atama bekleyen öğretmenler çıldırdı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde binlerce öğretmenin terör örgütü üyeliği sebebiyle ihraçlarından doğan boşluğu atama ile doldurmaya çalışırken memurlarında öğretmenliğe geçişine onay vermesi atama bekleyen on binlerce öğretmen adayını huzursuz etti.

Atama bekleyen öğretmenler çıldırdı
03 Kasım 2016 - 08:30 - Güncelleme: 03 Kasım 2016 - 09:45

Olağanüstü Hal Kapsamı’nda önceki gün yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname’de 2 bin 219 öğretmen ihraç edilnişti. Daha önceki KHK’larla ihraç edilen öğretmen sayısı ile birlikte ihraç edilen öğretmenlerin sayısı 30 bin 382 oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşan öğretmen açığını doldurmak için yeni ve farklı yöntemi de devreye soktuğu öğrenildi.

Bakanlık 3753 sayılı Terörle Mücadele Yasası’nın geçici 15. maddesini dayanak göstererek kurumlar arası naklen atama yoluyla öğretmen alımı yapacağı ortaya çıktı.Bu durumdan huzursuz olan atama bekleyen öğretmenler memurların öğretmenliğe geçişine karşı sosyal medyada tepkilerini göstermeye çalışıyor.
Kasım Öğretmen Atamaları Tahmini Branş Kontenjanları
 

Başvuruda bulunan adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan genel şartların yanı sıra şu şartlar aranıyor: -

Herhangi bir kamu kuruluşuna Temmuz 2014 ve daha sonraki bir tarihte atanmış ve halen görev yapıyor olmak. - Başvurunun son günü başvuran kişinin devlet memurluğundaki adaylığının kaldırılmış olması gerekiyor.

- Lisans mezuniyeti, Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararlara uygun olacak. - Ortaöğretim Alan Öğretmenliği ve Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı sertifikasına sahip olmak. -

Yurt dışında eğitim alanların ya da pedagojik formasyon sertifikasını yabancı kuruluşlardan alanların denkliklerinin olması Atama bekleyen öğretmenlerin sosyal medya aracılığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın memur öğretmen atamasına tepkilerini gösteriyor

.O tepkilerden bazıları;

Çok açığa çok atanmayi bekleyen öğretmen var bu yüzden Gecesini gündüzüne katıp ders çalışıp sınavdan yüksek alan öğretmenlerin mülaktta elenmesi haksızlk MemurÖğretmen AtamaMeb @RT_Erdogan MemurÖğretmen AtamaMeb onlar tercihini yapıp hayatını kurmuş kimse zorla almadı onları. Meslek aşkı ise eğer bak bize gece gündüz demedik.

"MemurÖğretmen AtamaMeb" 450 Bin tane işsiz öğretmen varken memurları öğretmenliğe nasıl geçirebiliyorsunuz ? Dört işlem ile görev yapan memur nasıl türev, integral anlatacak? MemurÖğretmen AtamaMeb Bu sene zaten kpss ye biz bosuna mi girdik ki ben anlamiyorum, sinav paramizi geri verin o zaman.. "MemurÖğretmen AtamaMeb" kısırını, sarmanı yap ve örgünü al öğretmenler odasında toplanıyoruz.

Emekliler de bekliyor. Herkes kendi görevini yapsın memurlar öğretmen yapılmasın,Atama bekleyen öğretmen sayısı bu kadar birikmişken!@tcmeb Ben mesleğim için mücadele etmeyi seçtim. Memur olmayı seçenler şimdi öğretmenliğe sınavsız geçemez @tcmeb 
SINAV GÖREVİ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Rehber öğretmenliğe kimler başvurabilecek

2017 Ocak Öğretmen Net Maaşları

MEB'den öğretmenleri sevindiren öğrencileri şok eden karar

 

Bu haber 2930 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort