Asli Öğretmenliğe Geçiş (Aday Öğretmenlik) Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Asli Öğretmenliğe Geçiş (Aday Öğretmenlik) Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Asli Öğretmenliğe Geçiş (Aday Öğretmenlik) Sınavı Ne Zaman Yapılacak?
25 Eylül 2016 - 14:04

Asli Öğretmenliğe Geçiş (Aday Öğretmenlik) Sınavı Ne Zaman Yapılacak? MEB Aday öğretmenlik sınavı olarak da bilinen asli öğretmenliğe geçiş sınavı ne zaman yapılacak? 2016 aday öğretmenlik sınavı ne zaman?
MEB Aday öğretmenlik sınavı olarak da bilinen asli öğretmenliğe geçiş sınavı ne zaman yapılacak? En son Mart ayında yapılan 2016 aday öğretmenlik sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı, asli öğretmenliğe geçiş sınavını 2015 Ekim ve 2016 Mart aylarında yapmıştı. 3. sınav bu yıl içerisinde yapılacak. 2015 Eylül ayında atanan öğretmenler 2016 Eylül ayında 1 yıllık çalışma süresini tamamlamış oluyorlar. KPSS Aday öğretmenlik sınavının bu öğretmenlere Ekim ayında yapılması bekleniyor. Fakat MEB'in yoğun gündemi sebebiyle şu an için bu sınavla ilgili herhangi bir duyuru yapılmadı.

MEB tarafından yakın bir süre içerisinde asli öğretmenliğe geçiş sınavı duyurusunun yapılması ve sınav tarihinin açıklanması bekleniyor. Ekim ayı içerisinde yapılması çok yüksek bir ihtimal olarak görünüyor.

Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı tek oturumda yapılacak ve 120 dakika sürecek. Sınavda adaylara 100 çoktan seçmeli soru sorulacak. Yazılı sınava katılan adaylar, sonucunu beklemeksizin sözlü sınava katılacak. Sözlü sınav, illerde oluşturulacak sözlü sınav komisyonu tarafından gerçekleştirilecek. Adaylar sözlü sınava, yazılı sınava katıldığı ilde girecek.
Kaynak:mebpersonel.com

 

Bu haber 12862 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort