Asker Öğretmenlik Hakkında Duyuru Yayınlandı

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından asker öğretmenlik hakkında duyuru yapıldı.

Asker Öğretmenlik Hakkında Duyuru Yayınlandı
29 Haziran 2019 - 10:20 - Güncelleme: 29 Haziran 2019 - 10:23

Öğretmen yükümlüleri de içeren yeni askerlik sistemine ilişkin Askeralma Kanunu Teklifi'nin TBMM'de oylanarak kabul edilmesi üzerine MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından duyuru yayınlandı.

Yeni askerlik sistemi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'nca ihtiyaç duyulması ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından uygun görülmesi durumunda yedek subay aday adayı olarak silah altına alınacak olan öğretmen yükümlüleri arasında öğretmenlik mesleğini fiilen icra edenler MEB tarafından bildirilecek. Temel askerlik eğitimi ardından Milli Eğitim Bakanlığı'nın emrine verilecek olan öğretmen yükümlülere ilişkin ayrıntılar öğretmen haber konusu kapsamında “Öğretmen Yükümlüler Hakkındaki Kanun Maddeleri Kabul Edildi” başlıklı yayınımızda 19 Haziran 2019 tarihinde paylaşılmıştı.

Konuyla ilgili olarak MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, fiilen öğretmenlik mesleğini icra edenler arasından yedek subay aday adayı olarak silah altına alınacak olanlardan askerliğini asker öğretmen olarak yapmak isteyenlerin kurumlarından öğretmen olduklarına ilişkin Ek-A belgesi alarak askerlik şubelerine verebilecekleri belirtildi.

Bu haber 1416 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort