Artık Göreve İadeler Yapılmalıdır

FETÖ tarafından 15 Temmuz'da yapılan hain darbe girişiminin ardından 100 binden fazla kamu görevlisi açığa almak ve ihraç edilmek üzere görevinden alındı. Açığa alınan ve ihraç edilen görevden uzaklaştırılan memurların FETÖ ile bağlantıları olduğu iddia edilmiş ve bazı kriterlere göre işlem yapıldığı bildirilmişti.

04 Haziran 2017 - 02:20 - Güncelleme: 04 Haziran 2017 - 12:37

Görevden uzaklaştırılan kamu görevlileri ile ilgili olarak, Bank Asya'ya para yatırma, sendika üyeliği, bylock vb. program kullanma, dernek üyeliği, dersanelerle bağlantı vb. kriterler belirlenmiş ve işlemlerde bu kriterlerin göz önünde bulundurulduğu zaman zaman kamuoyu ile paylaşılmıştı.
Ancak belirtilen bu kriterlerin hiç birine uymadığı halde açıkta bekletildiğini, ihraç edildiğini iddia edelerin sayısı da azımsanmayacak derecede fazla.
Sitemize durumunu bildiren bir okuyucumuzun 18 Ağustos tarihinden beri açıkta olduğunu ve hiçbir kriteri taşımadığını iddia eden açıklaması şöyle;

''Ben 18 ağustos 2017 tarihinde beri valilik onayıyla açığa alındım ve Halen Açıktayım. Devletin belirlediği hiç bir kriter üzerimde Yok. 
1) Bank Asya dahil hiç bir faizsiz finans sistemi bankalarında Hesabım hiç olmadı
2) 2006 yılından beri bir fiil eğitim bir sen sendikası üyesiyim 
3) hayatım boyunca hep devlet okullarında okudum ve çocuklarımı devlet okullarında okutuyorum. Fetönün dersanelerine ne gittim nede çoçuğumu yolladım
4) fetönün gazete ve dergilerini hiç bir zaman abone olmadım , derneklerine hiç bir üyeliğim olmadı
Anlayacağınız hiç bir kriter içerisine girmedim
Fetönün kullandığı hiç bir programı kullanmadım ve bu yönde adli bir soruşturmam olmadı
Ne polis ne savcı yada milli eğitimden bir kişi ne aradı Ne sordu
Yani boş yere açıkta bekletiliyorum
Valilikler asılsız bir ihbarla açığa aldılar ama göreve iadede risk almıyorlar
Lütfen benim gibi aylardır AÇIKTA bekleyen öğretmenlerle ilgili bir haber yaparsanız çok sevinirim''
Tüm bakanlıkların bu açıklamayı dikkate alarak bu durumda olan kişilerin görevine iade işlemlerinin yapılması adaletin geciktirilmemesi açısından büyük önem taşımaktadır. 
Açığa alma işlemi soruşturmaların selameti açısından alınan tedbir kararlarıdır. Bu nedenle bir an önce haklarındaki işlemlerin tamamlanarak masum kamu görevlilerinin göreve iadelerinin sağlanması, göreve iade edilmeyenlere de ne ile suçlandığının açıklanması gerekmektedir.
KHK ile ihraç edilen kamu görevlilerinin de OHAL komisyonlarında işlemlerinin bir an önce tamamlanarak masum olduğunu ispatlayanların yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi de büyük önem arz etmektedir.
ÖĞRETMENLERSİTESİ/ÖZEL HABER

YORUMLAR

 • 10 Yorum
 • selma
  5 ay önce
  Kesinlikle yazılanlara katılıyorum.15 temmuz sonrası müdürler toplantıya çağırılmış ve okulunuzdaki fetocuları söyleyin denilmiştir.Bazı karaktersiz,vicdansız,ahiret korkusu olmayan idareci bozuntuları tartıştığı,gıcık olduğu öğretmenlerin isimlerini hiç bir kanıt olmadan söylemiş,ve hiç bir soruşturma yapılmadan,aslı varmı yokmu araştırılmadan öğretmen arkadaşlarımız açığa alınmıştır.Bu oyunda tıpkı fetonun planladığı oyunlar gibi.AKP ye küskün öğretmen ve öğretmen aileleri oluşturulmuştur.Zira refarandum çok az farkla evet çıkmıştır.Ve hala idarecilerimiz bu oyunları görmemezliğe gelip mazlumların ahlarını almaya devam ediyorlar.Gerçekten çok yazık.
 • sendika
  5 ay önce
  sendika suçsa neden kapanmadı feto haindi neden yıllarca devlet beraber yürüdü
 • ömer
  5 ay önce
  ilerde kim bilir eğitim bir sene uye olamak ta suç olursa. nasıl olucak böyle saçmalık mı olur.
 • Ugur
  5 ay önce
  Boş ve yanlış bir haber asıl sizin şu an ki bu haberiniz suç. Hükümet anayasayı cigniyor sizde aynısını suçun küçüğü büyüğü olmaz madem 11 ay sendika suç değil 20 ayin neresi suç boş haber.
 • .
  5 ay önce
  Bu nasıl acımasız bir haberdir sendikaya 11 ay kalan suçlu değil 13 ay kalan suçlu dendi, bankada basit islem yapmak ,okula çocuğunu gondermek suçmu da sizde simdi sucmuş gibi haber yapıyorsunuz,sendikayı 2014 yılının başında kurdurmasaydilar keşke de bizde müdür yardımcısı baskısıyla üye olmasaydik neyse saydıklarımin hepsi yasal olan şeyler bunlari haber yapın lütfen
 • Garip
  5 ay önce
  Yazıklar olsun sizin hukuk anlayışınıza nerden tutsan hatalı legal olanlardan vatandaşın zulm edilmesimi yoksa yapıldığı zaman suç olmayan seylerden suçlanmak mı mantıklı anlamadım bunu anca bu dünya için ahretini harcayanlar inanır
 • Magdur
  5 ay önce
  Bankaya para yatirmak sendikaya üye olmak çocuğunu dershaneye okula göndermek mi suç yoksa silahı eline alıp darbe girişiminde bulunmak mı suç darbe girişiminde bulunanların Allah belasını versin sucsuz yere ihrac edilen insanları bir an önce mesleğine geri dönmelidir.
 • Yorumcu
  5 ay önce
  Kriter falan yok rektör yard ve kankası kirli işleri ortaya çıkmasın diye bizi yaktı. Komisyon adaletli davransın yeter gerisini ben mahkeme ile hallederim.
 • Kayserili
  5 ay önce
  Dünyamı karartanların Allah ahiretini karartsın.
 • Nerede hukuk
  5 ay önce
  Sanki sendikaya üye olmak suç
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alanlar bazında öğretmen açığı açıklandı
Alanlar bazında öğretmen açığı açıklandı
Başbakan'dan atama bekleyen öğretmenlere güzel haber
Başbakan'dan atama bekleyen öğretmenlere güzel haber