Artan Kar Yağışı İle Tatil Haberleri Artıyor

Kar yağışı ülkemizde her geçen gün etkisini artırıyor. Kar yağışının en fazla görüldüğü illerden olan Malatya ve Kahramanmaraş’tan son dakika tatil haberleri art arda gelmeye başladı. Maraş’ın Nurhak ve Ekinözü ilçelerinde eğitime yoğun kar yağışından dolayı bir gün ara verildi. Doğu illerinde ise pek çok köyde eğitime kar tatili verildi. Köylere karlardan dolayı ulaşım sağlanamıyor.

Artan Kar Yağışı İle Tatil Haberleri Artıyor
08 Aralık 2019 - 11:00 - Güncelleme: 08 Aralık 2019 - 14:32

Hava Sıcaklığı Ülke Genelinde Düştü
Hava sıcaklığının ülke genelinde düşmesi ile kar haberleri de sıralanıyor. Şiddetli kar yağışları ise okulların tatil edilmesi ile son buluyor. Malatya’da Doğanşehir ilçesinin tamamında okullar tatil edildi. Akçadağ ilçesinde ise bazı mahalleler kar tatiline girdi. Doğu Anadolu bölgesinde ise yoğun kar yağışı ve soğuk havanın etkili olması hayatı olumsuz etkiliyor. Özellikle Erzurum, Kars ve Ardahan gibi iller soğuk hava ve yoğun kar yağışından olumsuz anlamda etkileniyor.

Oluşabilecek Buzlanmadan Dolayı okullar Tatil Edildi

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, kar yağışı ve oluşacak buzlanmadan dolayı okulların tatil edildiğin açıkladı.  Kahramanmaraş da kar ve soğuktan dolayı okulların tatil edildiği iller arasında yer alıyor. Elazığ’da ise 81 köy yolu kardan dolayı kapalı bulunuyor. Fakat ilde okullar henüz tatil edilmedi. Erzurum da soğuk hava ve buzlanmadan en fazla etkilenen iller arsasında yer alıyor. Fakat ilde okullar hala tatil edilmedi.

Bu haber 269 defa okunmuştur.

Şişli Eskort