Arınç: El Etek Öpmek Siyasi Hayatın Bir Parçasıydı, Kullanılmış Olabilirim

Arınç: El Etek Öpmek Siyasi Hayatın Bir Parçasıydı

13 Ağustos 2016 - 12:03

Medyascope TV’den Ruşen Çakır’'ın konuğu olan TBMM eski başkanı Bülent Arınç çok çarpıcı açıklamalarda bulunarak, 17 - 25 Aralık yolsuzluk operasyonları sonrası Gülen cemaatinin kendisini de kullanmış olabileceğini anlattı ve siyaset yaptığı zamanlarda aşiret ağalarının, şayhlerin yanına gidip el etek öpmenin, hayır duası almanın siyasi hayatın bir parçası olduğunu söyledi.

Arınç siyasetçinin oy topladığını ve bunun gereğini yaptıklarını söyleyerek;

'' Aşiret ağaları veya reisleri ile şeyh efendilerin eteklerini öpmek, kendilerinden dua talep etmek de siyasi hayatın bir parçasıydı. Bunu yapmayan kimse yoktur. Neden? Çünkü, siyasetçi oy toplar. Oy nerden gelirse gelsin özellikle o insanları ziyaret edip dostlukları göstermeniz gerekir. '' dedi.
Arınç yaptğı açıklamada, Pensilvanya’ya yaptığı bir ziyareti de anlatarak, “Okul faliyetleri, Türkçe Olimpiyatları, yoksullara yardım faaliyetleri dışında bu hareketle hiçbir ilgim olmamıştır. Benim için Gülen cemaati, 15 Temmuz’dan sonra artık bir terör örgütüdür” dedi.
“GÜLEN’E GİTMEK İÇİN 4 SAAT ARAÇLI YOLCULUK YAPTIM”
ABD’de Gülen’e yapmış olduğu bir ziyaretini anlatan Bülent Arınç, “Ben Amerika’ya gittiğimde Pensilvanya’ya gitmek için 4 saat araçlı yolculuk yaptım. Marlyland’dan geçtim, oradan geçtim, buradan geçtim. Gittiğimde beni başkaları karşıladı, kahvaltı hazırlamışlardı, buyur ettiler. Bana, dün özel uçakla iş adamlarının geldiğini söyleyip, bilseydik siz de onlarla beraber gelirdiniz dediler. Düşünün iş adamlarının, sanatçıların kendisi ile 5 dakika görüşmek için can attığı bir isimden bahsediyoruz” dedi.
“BENİ KULLANMIŞ OLABİLİRLER” DEDİ
Ruşen Çakır’ın Kozmik oda kumpasıyla ilgili “Devletin en önemli sırlarına erişmede sizin üzerinizden bir kumpas tezgahlamışlar; olay bu değil mi” sorusuna Arınç’ın cevabı “Sonuç itibariyle, 17-25 Aralık’tan sonra pis kokular gelmeye başlayınca, bunlar beni de kullanmış olabilir dedim. En az iki sene olmuştur böyle bir konuşmam var. Şimdi yapılanları gördükten sonra demek ki benim ismim üzerinden girilmemesi gereken yerlere girilmiş, bilgiler alınmış olabilir.” oldu.
“BENİM BİR FARKIM VAR”
Hükümet sözcüsü olduğu döneme dair açıklamalarda bulunan Arınç, “Benim bir farkım vardı; hükümetimi savunmak zorundaydım; Tayyip beyin yanındayken buna çok ihtiyaç olmadı. Ama Davutoğlu’nun yanındayken benim hükümetimi ve başbakanımı savunmam gerekiyordu. İşte o Dolmabahçe görüntüsünün arkasında, ben hükümetimi savunmak adına Türkiye’de bir hükümet var ve onun başbakanı Ahmet Davutoğlu’dur dedim. Bu benim Tayyip Beye bir saygısızlık yaptığım anlamına gelmez.” dedi.

Kaynakhttp:sozcu.com.tr/2016/gundem/arinc-beni-kullanmis-olabilirler-1350464/


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mahkemeden emsal teşkil eden öğretmen kararı
Mahkemeden emsal teşkil eden öğretmen kararı
Sendikalı Öğretmenlere Güzel, Sendikasız Öğretmenlere Kötü Haber!
Sendikalı Öğretmenlere Güzel, Sendikasız Öğretmenlere Kötü...