Ara Tatillerde Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Ne Olacak?

16 Mayıs 2019 tarihinde açıklanan yeni eğitim öğretim takvimi kapsamında ayrıntılar belli olmaya başlıyor.

Ara Tatillerde Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Ne Olacak?
17 Mayıs 2019 - 11:32 - Güncelleme: 17 Mayıs 2019 - 11:37

2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanacak olan yeni eğitim öğretim çalışma takvimi ile ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı. Buna göre Kasım ve Nisan aylarında planlanan ara tatillerde öğretmenler açısından mesleki çalışma dönemi kabul edileceğinden dolayı ek ders ücreti konusunda herhangi bir kesinti yapılmayacağı öğrenildi.

2019-2020 eğitim öğretim yılında tüm okul türlerinde aynı anda uygulanmaya başlanacak olan yeni eğitim takvimi için herhangi bir pilot uygulaması yapılmayacak. MEB, yeni çalışma takvimi modeli kapsamında öğretmenlerin mesleki gelişimlerini yeni baştan düzenleyecek. Ayrıca mesleki çalışmalar sene başı ve sene sonu olarak uygulamaya devam edecek. Ancak mesleki çalışmaların bir kısmının ara tatillerde yapılmak üzere bakanlık tarafından tekrar düzenleneceği öğrenildi.

Tüm dönemlere ait çalışma alanları ve faaliyet planlarının yer alacağı mesleki çalışma takviminde içerisinde bulunulan 2018-2019 eğitim öğretim yılı için planlanan çalışma dönemi ve sene sonu işlemleri aynı şekilde yapılmaya devam edilecek.

Bu haber 1098 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum