Ara Tatiller ve Okul Öncesi Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul zilleri ve çocuk şarkısı konusuna değindi. Bakan bu konuda bir kültür ortamının oluştuğunu vurguladı.

Ara Tatiller ve Okul Öncesi Eğitim
16 Kasım 2019 - 00:40 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 15:40

Okul Öncesi Eğitimin Önemi
Okul öncesi eğitimin önemine değinen Selçuk, kendi alanı gereği bu konuyu değerlendirdiğini belirtti. Konu ile ilgili kendi arkadaşları ile ilgili de konuştuğunu söyleyen Bakan, 0-3 yaş arasındaki çocukların kesinlikle cep telefonu ya da televizyon ile iletiminin olmaması gerektiğini söyledi. Bu konuların yanı sıra okul öncesi öğretmenlerin çalışma koşulları ve dinlenme hakları ile ilgili Kamu Denetçiliği Kurumu tavsiye kararı aldı. Bu karar içinde okul öncesi öğretmenlerin eğitim kurumlarında bulunduğu koşullar göz önünde bulunduruldu.

Ara Tatiller Değiştirilmesi
Bu yıl ilk defa ara tatiller değişik şekilde bir plan ile karşımıza çıkıyor. Bu konuda paylaşımlarda bunan Ziya Selçuk uzun yaz dönemlerinde öğrencilerin unutma problemleri ile karşılaştığını belirtti. Selçuk günümüzde tarım toplumu olunmadığını söyledi. Bu bakımdan da uzun yaz tatillerine gerek kalınmadığını sözlerine ekledi. Bu uygulamaların 40- 50 yıl öncesinde düzenlendiğini belirtti. Bilimsel literatür yaz tatilinin kısalması gerektiğini de söylüyor şeklinde açıklama yapan Selçuk, öğretmenliğin bir iş yerinde çalışmaktan farklı olduğunu söyledi. Öğretmenliğin bir çocuğun hayatına dokunmak olduğunu belirten Selçuk, aynı zamanda bu mesleğin çok riskli bir iş olduğunu da vurguladı. Mesleği hakkıyla yapmayanlar için risk oluşturduğunu vurguladı.

Bu haber 1335 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort