Milyonlarca öğrenci ve öğrencilerin velileri sosyal medya ve çeşitli mecralarda ortaya atılan iddialar nedeniyle ara tatilin uzatılıp uzatılmadığını merak ediliyor. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatilinin keyfini çıkarıyor. Bazı haber sitelerinde yer alan haberler sonrası tatilin uzatılıp uzatılmadığı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvim doğrultusunda okullarda son ders zili 10 Kasım'da çalmıştı. Peki; 2023 ara tatil uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılıyor, Kasım ara tatil kaç gün sürecek? İşte 2023-2024 MEB takvimi ve detaylı bilgiler!

KASIM ARA TATİL UZATILDI MI?

13 Kasım pazartesi günü başlayan ara tatil ile birlikte İlk ve ortaöğretim öğrencileri, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatilinin keyfini çıkarıyor.

Sosyal medyada ve bazı haber mecralarında yer alan ve öğrencilerle velileri kafasını karıştıran tatil süresinin uzadığına dair paylaşımlar hızla yayıldı. İddiaya göre; 5 gün sürmesi planlanan ara tatile uzatma geldi. Hal böyle olunca ''Ara tatil uzatıldı mı?'' sorusu yanıt aramaya başladı.

"Ara tatil uzatıldı" şeklinde kamuoyunda gündeme gelen ve ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmıyor.

ARA TATİL SONRASI OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2023-2024 eğitim ve öğretim yılına ait çalışma takvimine göre, 2024 yılı Kasım ara tatili 13 Kasım pazartesi günü başladı ve 17 Kasım cuma günü bitecek. Ara tatile dört günlük hafta sonları da dahil edildiğinde 5 günlük tatil süresi 9 gün olacak.

Öğrenciler 20 Kasım 2023 Pazartesi günü okulda olacak ve ders başı yapacak.

ARA TATİL SONRASI BİRİNCİ DÖNEM NE ZAMAN KARNE VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce okulların açılması ve kapanmasını da içeren bir Takvim yayınlamıştı. MEB tarafından yayınlanan çalışma takvimine göre 19 Ocak Cuma günü karneler alınacak ve 22 Ocak Pazartesi sömestr tatili başlayacak. Milyonlarca öğrenci yarı tatilin sona ermesiyle 5 Şubat 2024 Pazartesi ders başı yapacak.

Yedinci ve sekizinci sınıflarda yeni ders başlıyor detayları belli oldu Yedinci ve sekizinci sınıflarda yeni ders başlıyor detayları belli oldu

1. DÖNEM 2. YAZILI SINAVLARI NE ZAMAN?

1.dönem 2. yazılı sınavları 25 Aralık 2023 ve 5 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.