AÖL 1.dönem sınav yerleri açıklandı! MEB Açık öğretim lisesi sınav giriş belgesi...

AÖL 1.dönem sınav yerlerini merak eden öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı. Açıktan lise eğitimine devam eden öğrenciler sınav hazırlıklarını sürürken bir yandan da sınav tarihlerini ve yerlerini merak ediyor. Buna göre 2019 - 2020 AÖL 1. dönem sınavının ve sınav giriş belgesinin ne zaman düzenleneceği belli oldu.

AÖL 1.dönem sınav yerleri açıklandı! MEB Açık öğretim lisesi sınav giriş belgesi...
05 Aralık 2019 - 13:07 - Güncelleme: 05 Aralık 2019 - 18:37

Milli Eğitim Bakanlığı sorgulama ekranında AÖL 1.dönem sınavı yerleri açıklandı. Açık öğretim lisesi sınav takvimine göre 2019 - 2020 AÖL 1. dönem sonu sınavları 7 Aralık cumartesi ve 8 Aralık pazar günü düzenlenecek. Sınavlar; Cumartesi - Pazar olmak üzere 2 günde toplam 4 oturumda yapılacak. Her oturum 150 dakika sürecek.  Lise eğitimine açıktan devam eden vatandaşlar, sınava kısa bir süre kala AÖL sınav yerlerinin nerede olduğu araştırmaya devam ediyor. Konuyla ilgili ise MEB duyuru yayımladı.
  AÖL SINAV YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?
AÖL 1.dönem sınavı için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler 3 Aralık salı günü sınav yerlerini öğrenebilecek.  Sınav yeri bilgisi için tıklayınız. Sınava katılacak öğrencilerimiz Sistem üzerinden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabileceklerdir.
SINAVA GİRERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.   Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. NOT: AÖL 1.dönem sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.
2020 AÖL SINAV TARİHLERİ
AÖO- AÖL- AÖİHL- MAÖL/ 2. Dönem: 21-22 MART 2020
AÖO- AÖL- MAÖL/ 3. Dönem: 04-05 TEMMUZ 2019
AÖO- AÖL- AÖİHL- MAÖL/ 1. Dönem: 05-06 ARALIK 2019
AÖL 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yılda 3 dönem yapılan Açıköğretim Lisesi sınavlarında her soru 4 seçenekten oluşmaktadır. Açıköğretim Lisesi sınavlarının puan hesaplamasını yaparken doğru yapılan sorular üzerinden hesaplama yapıyor. Yani 4 yanlış 1 doğruyu götürmemektedir.

Haber7

Bu haber 1044 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort