Başörtülü Depremzede Öğrenciyi Okula Almayan Okul Müdürüne Adli Kontrol Başörtülü Depremzede Öğrenciyi Okula Almayan Okul Müdürüne Adli Kontrol

Anadolu Üniversitesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı bahar yarıyılı sınav tarihleri ​​belli oldu. Bu dönemde öğrencilere hem ara sınav hem de final sınavı yapılacak ve bu iki sınavın ortalaması başarı notunu belirleyecek. Son olarak pandemi döneminde AÖF sınavları anadolu.edu.tr adresinde bulunan online sınav otomasyon sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmiştir.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SINAV TAKVİMİ
Anadolu Üniversitesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi sınav takvimi yeniden güncellendi. Buna göre ara sınav olarak bilinen vize sınavları 15-16 Nisan 2023 tarihlerinde düzenlenecek.

Sınavlarda öğrencilere ders seçim ekranında belirttikleri derslerden 20 soru ve 30 dakika sınav süresi verilecek. Henüz Açıköğretim Fakültesi sınavlarının online mı yoksa yüz yüze mi yapılacağına ilişkin resmi açıklama gelmedi.

ÖRGÜN EĞİTİM ÇEVRİMİÇİ BAŞLADI
Kahramanmaraş merkez üstü yaşanan depremin ardından Anadolu Üniversitesi örgün eğitimde bahar döneminin uzaktan yapılacağı duyuruldu. Açıklamada “ Yüksek Öğretim Kurulu kararı doğrultusunda 2022-2023 Bahar Dönemi uzaktan öğretim yöntemi ile 20 Şubat Pazartesi günü çevrim içi olarak başlamıştır.

Eğitim Fakültesi 4. Sınıfların Öğretmenlik Uygulaması, Eczacılık Fakültesi 5. Sınıfların ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet ve Dil ve Konuşma Terapisi Bölümleri 4. Sınıfların, İşletmede Mesleki Eğitim Uygulamaları yüz yüze yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.
AÇIKÖĞRETİM MEZUNİYET ŞARTLARI NELER
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde ön lisans ve lisans mezuniyet şartları değişkenlik göstermektedir.

Ön lisans bölümlerinde 120 AKTS kredilik dersin alınması,

Lisans (4 yıllık) bölümlerde 240 AKTS kredilik dersin alınması gerekir.

Öğrencilerin mezun olabilmesi için FF, DZ ve YZ notunun olmaması gerekmektedir. Genel Not Ortalaması (GNO) 4.00 üzerinden en az 2.00 olmalıdır.