AÖF öğrencileri tek bir yürek oldu

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi final sınavı sonuçları açıklandı. Ancak sınav sonuçları çoğu adayda hüsran haline dönüştü. İlk defa 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü uygulama bu sınavda uygulandı. Bu bağlamda AÖF adayları söz konusu sistemden dolayı sınav sonuçlarının kötü geldiğini savunuyorlar.

01 Şubat 2017 - 12:09

14 Ocak 2017 ile 15 Ocak 2017 tarihlerinde uygulanan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi final sınavı sonuçları açıklandı.

Söz konusu sınavlara 2 bin 242'si cezaevinde tutuklu ve hükümlü, 4 bin 869’u engelli olmak üzere 1 milyon 371 bin 859 öğrenci katıldı. 24 sınav merkezinde gerçekleştirilen final sınavlarında, 507 bin 2 kişi görev aldı ve 202 bin 227 sınav salonu kullanıldı.

30 Ocak 2017 tarihinde ise Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tarafından yayınlanan duyuru ile sınav sonuçlarının açıklandığı belirtildi. Aşağıda paylaştığımız link üzerinden sınav sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz. 


AÖF sınavlarında 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi nedeniyle sisteme tepkili olan ve soruların zor olmasından şikayetçi olan yaklaşık 1.5 milyon öğrencinin beklediği sınav sonuçları açıklandı.

Adaylar 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürüyor Uygulamasının Kaldırılmasını İstiyor 

Birçok Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencisinden aldığımız geri bildirimler ve yorumlarda söz konusu uygulamanın kaldırılması isteniyor. Sisteme tepkili olan öğrenciler sosyal medyada imza kampanyası başlattılar ve konu ile ilgili olarak yetkili kişilere dilekçe mesajlarla taleplerini belirtiyorlar. kaynak kamupersonelinet. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu