Antalya Lider Eğitimci Yazarlar Derneği ziyaretlerde hız kesmiyor

Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Antalya temsilcisi olarak görevlendirilen Başkan Nazmiye ESKİ ( Eğitimci Yazar)  ve Başkan Yardımcısı Dilek Ilgın ÖZBEN geçtiğimiz günlerde Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN ile bir araya gelmesinin ardından ziyaretlerine hız kesmeden sürdürmeye devam ediyor.

Antalya Lider Eğitimci Yazarlar Derneği ziyaretlerde hız kesmiyor
14 Eylül 2018 - 15:50

Antalya Lider Yazarlar Derneği Temsilciliğine görevlendirilen Başkan ve Başkan Yardımcısı bir dizi ziyarette bulundu. İlk olarak Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyarette bulunarak Antalya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal KAVÇAKAR ile bir araya gelen başkan ve yardımcısı, Lider Eğitimci Yazarlar Derneğinin  kuruluşu ve amaçları hakkında bilgilendirmede bulunan başkan, “Bir ülkenin bekası adına can damarı görevi gören eğitim hususunda, tamamen gönüllülük esası ile ve pozitif katkıda bulunma yaklaşımıyla ortaya çıkan bu derneğin temel ilkesi, kronik eğitim sorunlarının çözümünde yapıcı çözümler üretmek, eğitim adına alınan kararların, karar alınması ve uygulanması safhasında, eğitimin önündeki engellerin ortadan kaldırılması için çaba sarf etmek” gayesinde olduklarını belirtti. Hoş sohbetin ardından Başkan Nazmiye ESKİ, “2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının başarılı geçmesi temennisinde bulundu”. Antalya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal KAVÇAKAR ise; Lider Eğitimci Yazarlar Derneğinin Antalya Temsilciliği ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Dernek başkanı ve başkan yardımcısına başarı dileklerinde bulundu. Antalya İl Milli Eğitim Şube Müdürü ziyareti sonrasında, Antalya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet GÜRCAN ile de ziyarette bulunan başkan ve başkan yardımcısı fikir alışverişinde bulundu. 


Antalya İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ziyareti sonrasında Başkan Nazmiye ESKİ ( Eğitimci Yazar)  ve Başkan Yardımcısı Dilek Ilgın ÖZBEN soluğu Antalya Maarif Müfettişleri Koordinatörü Başkan Vekili sayın Osman KARA’ nın yanında aldı. Osman Kara ile sohbette Başkan,” Maarif Müfettişliğinin Eğitimde çok önemli bir yüzünü temsil ettiğini belirterek, eğitimde var olan sorun ve problemlerde yapıcı ve düzenleyici çalışmalarda ciddi bir element olduğunun da altını çizdi. Lider Eğitimci Yazarlar Derneğini de bir müfettişlik görevine benzeten başkan, “Eğitimin bir ülkenin yapıtaşı niteliğini taşıdığını ve eğitim ile ilgili sorunlarda müfettişlik görevinin, bir “dur! – onar! – geliştir! - devam et! –“ pozisyonunda olduğunu belirtti. Lider Eğitimci Yazarlar Derneğinin de müfettişlik görevi ile birlikte yapıcı projelerle de, eğitime çağsal bir yaklaşımla yön vermek” gayesinde olduklarını belirtti. Yapıcı ve oldukça verimli geçen sohbetin ardından,  Başkan ve Başkan Yardımcısı, Antalya Maarif Müfettişleri Koordinatör Yardımcısı Gürbüz TURAN’ a da ziyarette bulunarak, iştişarelerde bulunan başkan ve başkan yardımcısı, Dernek hakkında bir bilgilendirme yapmasının ardından, “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının güzelliklerle ve başarılarla geçmesi” temennisinde bulunarak ziyaretlerini sonlandırdılar.


 


Bu haber 1557 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort