Anne ve Babalar 4 Bin 521 TL para alacak

Anne ve Babalara Tek Çocuk için 4 Bin 521 TL Devlet Desteği veriliyor. Anne olan kadınlar için , devlet doğum yardımı, geçici iş göremezlik ödeneği (çalışanlar için) , süt parası olmak üzere 3 kalemde yardım yapıyor

27 Ekim 2016 - 07:31

Anne ve Babalara Tek Çocuk için 4 Bin 521 TL Devlet Desteği veriliyor. Anne olan kadınlar için , devlet doğum yardımı, geçici iş göremezlik ödeneği (çalışanlar için) , süt parası olmak üzere 3 kalemde yardım yapıyor.
Çalışma hayatındaki tüm anneler için tek çocuk için en az 4 bin 521 TL ödeme yapılıyor. 2015 Yılının Mayıs ayında hayata geçirilen uygulama annelerin ve babaların yüzünü güldürüyor, bebek bakım masraflarına büyük oranda destek sağlıyor.

Çalışma hayatındaki tüm annelere ilk çocuk için 300 , ikinci için 400 , üçüncü çocuk için 600 lira doğum yardımı ödemesi yapılıyor. Yine anneler için bir başka yardım kapısı süt parası, anne olanlara 'emzirme ödeneği' veya 'süt parası' adı altında bir ödeme daha yapılıyor. Süt parası 2016 yılında 122 TL olarak ödeniyor. Geçici iş göremezlik ödeneği 16 hafta izin kullanan sigortalı kadınlara en az 4 bin 99 TL olarak veriliyor. Dolayısıyla aile bütçesine devletin katkısı 4 bin 521 TL 'ye ulaşıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Bölümü Hakkını Geri Aldı
Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Bölümü Hakkını Geri Aldı
Efsane başkan Yazıcı ''HELALLİK'' istedi
Efsane başkan Yazıcı ''HELALLİK'' istedi