KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen Genel Başkanı Nejla Kurul göreve iade edildi KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen Genel Başkanı Nejla Kurul göreve iade edildi

Ankara'da bir lisede okuldan uzaklaştırılan öğrenci Bıçaklı saldırı gerçekleştirerek bir öğrencinin ölümüne sebep olurken beraberinde 5 kişiyi de yaraladı..

Ölen öğrencinin ise Kahramanmaraş depreminden sonra nakil ile Ankara'ya geldiği bilgisine ulaşıldı.
Uyuşturucu madde bağımlısı olduğu iddia edilen 17 yaşındaki Y.B.B, daha önce öğrencisi olduğu Aydınlar Mahallesi Hürriyet Caddesi Şehit Erhan Dural Anadolu Lisesi önünde çevredekileri rahatsız etmeye başladı.

Bu esnada, Ankara'da üniversite eğitimi gören 22 yaşındaki Filistin vatandaşı Omar A'ya, "Sen bana küfür etmişsin" diye saldıran öğrenci, "Seni tanımıyorum. Neden küfür edeyim?" diyen Omar A'yı bıçakla çeşitli yerlerinden yaraladı.

Daha sonra uyuşturucu maddenin etkisiyle tamamen kontrolünü yitirdiği iddia edilen saldırgan, okul çevresindeki 11. sınıf öğrencileri 17 yaşındaki Alperen Palta, E.E, Y.B, 10. sınıf öğrencisi İ.C.A. ve 9. sınıf öğrencisi S.T.Y'yi de çeşitli yerlerinden yaraladı.

Saldırgan öğrenci, öğretmen ve velilerce etkisiz hale getirilerek, olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi.
Bıçaklama sonrasında 29 Mayıs Devlet Hastanesine kaldırılan öğrencilerden Alperen Palta yapılan tüm müdahelelere rağmen hayatını kaybetti. Palta'nın adli tıp kurumunda incelemelerin bitmesi sonrasında Kahramanmaraş'ta toprağa verileceği öğrenildi.