Anadolu Üniversitesinden Anlamlı Protokol

Anadolu Üniversitesi; Özel Eğitim Kurumları Derneği ve Özel Eğitim dernekleri Federasyonu ile protokol imzaladı.

Anadolu Üniversitesinden Anlamlı Protokol
06 Aralık 2019 - 13:02

İmzalanan protokole Anadolu üniversitesi adına Rektör prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı katıldı. Federasyona adına ise Başkan Yunus Kılıç katıldı. Yapılan iş birliği kapsamında ise özel eğitim öğretmenlerinin e- sertifika programlarına katılım sağlama koşulları kararlaştırıldı.

Bu Konuda Hassasiyet Gösterildi
Program kapsamında pek çok katılımcı konu ile ilgili konuşma yaptı. Anadolu Üniversitesi Rektörü Çomaklı da konu ile ilgili hassasiyetlerini gösterdiklerini belirtti. Protokol 3 Aralık dünya engelliler günü için farkındalık yaratmak amacıyla imzalandı. Program kapsamında çeşitli etkinliklere yer verildi. Bu arada her iki kurumda yapılacak etkinliklerde karşılıklı kapılarının açık olacağını dile getirdi. Özellikle özel eğitim dernekleri ile ilgili yapılacak çalışmada protokol ile birlikte Anadolu Üniversitesi kapısı her zaman açık olacak. Federasyon başkanı bu konuda bir takım açıklamalarda da bulundu.

Anadolu üniversitesi Özel Eğitim Merkezi Olacak
Başkan Kılıç tarafından yapılan açıklamada Anadolu Üniversitesinin özel eğitim merkezi olduğu dile getirildi. Kılıç üniversitenin bu güne kadar özel eğitimde yol gösterici olduğunu belirtti. Yapılan işbirliği ile 27 bin öğretmene e- sertifika verilecek. Farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen program sayesinde öğretmenler için de bir adım atılmış oldu. Bu sayede pek çok öğretmen özel eğitimli öğrenciler konusunda daha bilgili hale gelecek ve uygulama sağlayacak.

Bu haber 509 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort