Amasya Valiliği 15 Temmuz'u böyle anacak

Amasya Valiliği 15 Temmuz etkinliklerini belirledi. Vali Osman Varol başkanlığında yapılan toplantı ile etkili bir program hazırlandı. Amasya Valiliği tarafından açıklanan program duyurusu şöyle:

11 Temmuz 2017 - 12:39

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİ PROGRAMI BELİRLENDİ
Valimiz Dr. Osman Varol Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde yapılacak olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri hazırlık toplantısına başkanlık etti.
 
Valilikte gerçekleşen toplantıya Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Vali Yardımcısı Turgay İlhan ve diğer ilgililer katıldı. Toplantıda anma etkinkleri çerçevesinde gerçekleştirilecek programların detayları hakkında görüş alışverişinde bulunularak, anma etkinlikleri programı şu şekilde belirlenmiştir:
 
ANMA ETKİNLİKLERİ PROGRAMI
 
11 TEMMUZ 2017 SALI
     Saat 11:00'de ASP İl Müdürlüğü koordinesinde Şehitlik ziyareti ile Şehit kabirlerine gül ve karanfiller konularak, Müftülükçe Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua sonrası ziyaretçilere gül suyu ve lokum ikram edilecektir. Şehitlik ziyareti sonrası Valimiz eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi Şehidimiz Ahmet ÖZSOY'un ailesi ziyaret edilecektir.
    Saat 12:00'de ASP İl Müdürlüğü koordinesinde Fatih Camii'nde Amasya Müftülüğünce mevlidi şerif okunacak ve akabinde camii çıkışında ASP İl Müdürlüğünce yemek ikram edilecektir.
      12  TEMMUZ 2017 ÇARŞAMBA
Saat 10:00 da Amasya Üniversitesi Rektörlüğünce Amasya Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde Prof.Dr. Fahri SAKAL tarafından " Milli Birlik, Demokrasi ve 15 Temmuz " konulu konferans verilecektir.
14  TEMMUZ 2017 CUMA
Saat 11:40 da İstasyon Camiinde Amasya Müftülüğünce okunan hatmi şerifler için hatim duaları yapılacaktır.
Saat 19:00 da Grand Ottoman Salonlarında Sayın Valimizin himayesinde Amasya İlindeki tüm şehit yakını ve gaziler onuruna akşam yemeği verilecektir.
15  TEMMUZ 2017 CUMARTESİ
Amasya Belediye Başkanlığınca saat 10:00 da Şehzadeler Gezi Yolunda ve saat 12:00 de Bimarhane de 15 Temmuz konulu fotoğraf ve resim sergisi açılış töreni yapılacaktır.
Saat 20:00 de Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü koordinesinde İstasyon Köprüden başlayıp Yavuz Selim Meydanında son bulacak "Demokrasi Yürüyüşü" yapılacaktır. Yürüyüşten sonra Yavuz Selim Meydanında protokol konuşmalar yapılacak akabinde Amasya Belediye Başkanlığınca düzenlenen 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterimi yapılacaktır.
 Yatsı namazı birlikte icra edilecek olup namaz sonrası İl Müftülüğünce Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve dua yapılacaktır.
 00:13 de şehrimizde ki bütün camiilerde Amasya Müftülüğünce sela okutulacak ve dualar yapılacaktır.
 Sayın Cumhurbaşkanımız yapacağı konuşmalar Belediye Başlanlığınca sinevizyondan canlı olarak yansıtılacaktır.
             Sabah namazı halkla birlikte meydanda toplu olarak icra edilecektir.
             15 Temmuz günü başlamak üzere "Demokrasi Nöbetleri" tutulacak ve bu nöbetler Cumhurbaşkanımızın belirleyeceği tarihe kadar devam edecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındı
İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındı
Başbakan'dan 100 bin Öğretmene İş Açıklaması
Başbakan'dan 100 bin Öğretmene İş Açıklaması