Aman DİKKAT diplomanızla ilgili sıkıntı çıkabilir

Üniversite mezunu öğrencilerin diplomalarına ait bilgilerin devlet denetimindeki sanal havuzda toplanmasına birkaç yıl önce başlandı ve bu çalışma hâlâ sürüyor.

21 Mart 2017 - 19:27 - Güncelleme: 21 Mart 2017 - 20:24

Darbe girişimi sonrasında, sahte diplomalı memurların ortaya çıkmasının ardından birçok işlem için devlet, diplomaların tek tek denetimini yaparak bu bilgilerin sisteme girişini sağlamakta. Fakat bu durum bazı aksaklıklara neden olmakta.

Örneğin üniversitelerin bir kısmı, mezun öğrencilerinin diploma bilgilerini sisteme işlerken bazı üniversiteler, henüz bu işlemi gerçekleştirmedi.

Bu da özellikle başvurular konusunda kişilere sorun yaratmakta. KPSS başvurularının alındığı ve sona ereceği şu günlerde birçok aday, ÖSYM sisteminde mezuniyet bilgileri görünmediği için sorun yaşamakta. ÖSYM'nin bu durumu göz önüne alarak en azından bu dönemde de geçmişte olduğu diploma aslını görmek şartı ile başvuruları alması ya da farklı bir yöntem belirlemesi, mağduriyetleri azaltmak konusunda önem arz etmekte.

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusuna giden adaylar da aynı sorunla karşılaşmaktalar. Başvuru alan millî eğitim müdürlüklerindeki yetkililer, sözleşmeli öğretmenlik başvurusu yapan öğretmenlerin bilgilerine sistem üzerinden ulaşamamaktalar.

Mezuniyet bilgilerinizi sorgulamanın en kolay ve doğru yolu ise E-devlet şifresi ile sisteme girmekten geçiyor. Buraya girdiğimizde eğer diploma bilgilerimiz yok ise ya da eksik/yanlış bilgi var ise aynı sistem üzerinden sorunun düzeltilmesi için başvuru yapılabilmekte. kamuajans
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası