RAMALLAH (AA) - İşgal altındaki Batı Şeria'daki Filistinliler, Almanya'dan, Gazze'deki saldırılarında İsrail'e verdiği desteği durdurmasını istedi.

Ramallah kentindeki Almanya temsilciliği önünde bir araya gelen onlarca Filistinli, Almanya'nın İsrail'e yönelik desteğinden vazgeçmesini talep eden dövizler taşıdı.

Ramallah ve El-Bire kentlerindeki Filistinli Gruplar Koordinatörü İsam Bekr, AA muhabirine eylemle ilgili yaptığı açıklamada, "Almanya'nın İsrail'e destek veren tutumunu protesto için bugün burada toplandık." dedi.

Filistinli yetkili, Alman hükümetine İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki "soykırım savaşına" verdiği desteği durdurması ve uluslararası hukuka uyması çağrısında bulundu.

Spiegel dergisinin internet sitesinde yer alan bir haberde, Alman hükümetinin, İsrail'e tank mühimmatı sevkiyatına izin verilmesi konusuna prensipte olumlu baktığı ileri sürülmüştü.

Haberde İsrail hükümetinin geçen yılın kasım ayında Almanya'dan yaklaşık 10 bin adet 120 milimetrelik tank mühimmatı talep ettiği, bu talebin Başbakanlık, Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı tarafından büyük bir gizlilik içinde görüşüldüğü belirtilmişti.