Alman okullarında 15 Temmuz fişlemesi

TÜRK öğrencilerin bulunduğu okullardaki Almanca dersi sınav sorularında FETÖ Gülen övgülerine yer verildiği belirlendi. 8. sınıf ortaokul öğrencilerine yöneltilen sınav sorusunda terörist Gülen için "Gülen Hareketinin kurucusudur.

08 Mayıs 2017 - 14:07

CAMİ YERİNE OKUL YAPIN' DEMİŞ...
6 SORUYLA ZİHİNLER BULANDIRSÜYOR..,


 Beklentisi modern İslam ve okumuş özgür ruhlardır. Cami yerine, okul yapmayı tercih eden düşünceyi savunuyor" ifadeleri yer alıyor.

■ PENSİLVANYA'DAKİ Gülen için methiyeler dizilmesinin ardından öğrencilere 6 soru yöneltiliyor. 15 Temmuz darbe kalkışması ile ilgili öğrencilerin dü- ~ şünce ve duruşunun ne olduğuna yönelik soruların da yer aldığı sınavda Türkiye Cumhuriyeti destekçisi ve FETÖ karşıtı öğrenci ailelerir fişlendiği belirtildi. • haberi 17'de6 fişleme sorusu yöneltildi

UMAN OKULUUND 15 TEMMUZ FİŞLEMESİ

Nazi ruhuna bürünen Almanya'da Türk öğrencilerin bulunduğu okullarda fişleme yaptığı ortaya çıktı. Alman hükümetinin sınav sorularında terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in övüldüğü, öğrencilere 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili düşünce ve duruşlarının sorulduğu tespit edildi. Türkiye düşmanı terör örgütlerinin yuvası haline gelen Almanya'da 13 yaşındaki 8. sınıf öğrencilerine sınav adı altında uygulanan ideolojik propaganda deşifre oldu.

Akit'e ulaşan bilgilere göre; ülkede özellikle Türk kökenli öğrencilerin bulunduğu okullardaki Almanca dersinde Fetullahçı çetenin açık bir şekilde propagandası yapüıyor. Alman devlet okullarında geçtiğimiz Nisan ayında, 16 Nisan referandumunun gerçekleşeceği haftada yapılan Almanca sınavında, içeriği bir haber olan uzun paragrafa yer veriliyor. Metinde, Türk Milli İstihbarat Teşkilatı'nm Almanya'daki FETÖ'cülerin tespitine ilişkin çalışmalarının Alman Federal Savcılığının hedefinde olduğuna değiniliyor.

TÜRKİYE YANLISI AİLELER FİŞLENİYOR

Yurt Açma İzni Bakanlıktan Alınacak

Sınav sorusu olarak 15 Temmuz darbe kalkışması, FETÖ'nün darbedeki rolü gibi siyasi bir konuda öğrencilerin düşünce ve duruşunun sorulması 13 yaşındaki öğrenciden ziyade ailesinin görüşünün alınmak istenmesi olarak yorumlandı. FETÖ propagandası, Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığı ve fişleme içeren sinsi sınav ile Alman okullarındaki Türk öğrencilere yönelik Nazi kuşatması açığa çıkmış oldu

. Sınav sorusuTerörist Gülen için methiyeler dizilmesinin ardından öğrencilere söz konusu haber metninden 6 soru yöneltiliyor. "Haberin ana fikrinin altını çiz", "Tırnak içindeki sözlü anlatım biçimlerini tırnak içinden kurtar", "Problem veya konu hakkındaki bilgileri tarafsız olarak irdelerken bir önsöz yaz" "Kendi söylemini ana hattı ile hazırla", "Sunduğun delilleri tekrarlamadan. na konu olan haber metninde, "Fedaral Savcılık, casusluk şüphesiyle Türk gizli istihbaratı MİT'in karşısında. MİT ile ilgili şüphe, Gülen Hareketi'nin* Almanya'daki sözde taraftarlarını açığa çıkarıyor olmasını kapsıyor. Anayasayı Koruma Federal Dairesi konunun peşinde. (...)

Ankara, Temmuz 2016'daki başarısız darbeden Gülen Hareketi'ni sorumlu tutuyor. Görünüşe göre MİT destek almak umuduyla, Alman Haber Alma Hizmeti (BND) Başkanı Bruno Karl'a Şubat ayında 300 kişilik liste vermişti. Resmi güvenlik makamları ise listedeki isimleri bu konuda uyardı" ifadeleri yer alıyor. savunularını ve çözüm önerilerini özetle" gibi sorular arasında, "Senin konu hakkındaki düşüncen, duruşun nedir?

Düşünceni açıklayacak bir söyleşi planı yap. Düşünceni destekleyen veriler topla ve düşüncene karşı olabilecek karşı görüşü destekleyen verileri de düşün.

Düşüncenin çıkış noktasını düşün ve açıklamanı bunun üzerine oluştur" sorusu büyük dikkat çekiyor.

GÜLEN'İN BEKLENTİSİ 'ÖZGÜR RUHLAR'MIŞ!

Metindeki "Gülen Hareketi" ifadesinin, sınav kâğıdının alt kısmında ise ayrıntısı veriliyor. Tam bir Fetullah Gülen övgüsü içeren açıklamada, "Gülen Hareketi: Fethullah Gülen (75) bir ruhani lider ve Gülen Hareketinin kurucusudur. Beklentisi modern İslam, okumuş ve özgür ruhlardır. Gülen Hareketi birçok okul kurdu. Savunduğu düşünce; 'Cami yerine, okul yapmayı tercih ederim.' Erdoğan, Gülen'i bir tehdit olarak görüyor ve yaz ayında yapılan darbenin nedeni olduğunu düşünüyor. Gülen zaten 1999'da ABD'ye kaçmıştı" sözleri yer alıyor. "
Kaynak: YENİ AKİT

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"