milli eğitim bakanlığı, 2024 yılı Öğretmen atama takvimini henüz açıklanmadı. Önceki yıllarda şubat ayında yapılan atamalar 2024 yılı için ertelendi ve 31 Mart yerel seçimleri sonrasına kaldı. Bakanlığın öğretmen atama takvimini ne zaman açıklayacak kesin kazanmış değil. Ancak atama bekleyen öğretmenler 2024 yılında yapılacak atamanın mülakatsız yapılmasını talep ediyor. Gerek cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sözü olarak mülakatı kaldıracağını söylemesi, gerekse olası torpilin önüne geçilmesi için öğretmenler mülakatın iptal edilmesini bakanlıktan talep ediyor.

sosyal medyada da etkinlik yapan öğretmen öğretmenler öğretmene mülakatsız takvim talebi ile seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

öğretmenlerin bu talebine Memur Sen'e bağlı Eğitim Bir Sen EBS Genel Başkanı Ali Yalçın'dan destek açıklaması geldi. Yalçın ayrıca özür grubu öğretmen atamalarında ailelerin birleştirilmesi gündeme getirdi. İşte o açıklama:

#ÖğretmeneMülakatsızTakvim talebi makul, masum ve mümkün bir taleptir. Gereğinin yapılacağına ilişkin umudumuzu ifade ediyor, Eğitim-Bir-Sen olarak dün nerede duruyorsak bugün de meslektaşlarımızla aynı noktada duruyor, aynı cümleyi kuruyoruz.

7433 sayılı kanunla sözleşmeden kadroya geçen kamu görevlilerinin #7433AileBirliği talepleri de Anayasa’nın aile bütünlüğü konusundaki amir hükmünün yerine getirilmesi, verilen sözün ise karşılığını bulması talebidir.

Öğrencilere güzel haber 23 Nisan haftasında tatil, eğlence ve etkinlik var Öğrencilere güzel haber 23 Nisan haftasında tatil, eğlence ve etkinlik var

Gereği yapılmalı, beklenti karşılanmalıdır."