Ali Yalçın'a Hakaret İddiasıyla Öğretmen Hakkında Suç Duyurusu

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın hakkında sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla öğretmen Ali Paşa A. için suç duyurusunda bulunuldu.

Ali Yalçın'a Hakaret İddiasıyla Öğretmen Hakkında Suç Duyurusu
01 Ağustos 2019 - 12:05

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'a yönelik olarak sosyal medya sitesi üzerinden “Hadi ordan şeref yoksunu şerefli!” ifadesini kullanarak paylaşımda bulunduğu iddiasıyla Türk Eğitim-Sen üyesi öğretmen Ali Paşa A.'nın yargılanması için suç duyurusunda bulunuldu. Ali Yalçın'ın avukatı İsmail Aydos tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na 2 sayfadan oluşan dilekçe Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere sunuldu. Dilekçeye Yargıtay kararları da eklendi ve öğretmen Ali Paşa A.'nın yargılanması talep edildi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, sendika olarak dünden bugüne kim yaparsa yapsın haksızlığa karşı çıktıklarını ve kime yapılırsa yapılsın mazlumun yanında olduklarını ifade etti. Hiçbir zaman zulmü alkışlayamadıklarını ve her zaman hakkı tutup kaldırdıklarını dile getiren Yalçın, güçlüyü haklı kırmak için değil, haklıyı güçlü kılmak için kurulduklarını vurguladı.

Suç duyurusu dilekçesinde Ali Paşa A.’nın Ali Yalçın'a hakaret suçundan cezalandırılması talep edildi. Dosyanın Cumhuriyet Savcılığı tarafından incelemeye alındığı öğrenildi.

Bu haber 1288 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum