Ali Yalçın'dan yeni zam teklifi açıklaması

Yetkili sendika olarak memur maaş pazarlığı masasında olan Memur Sen Konfederasyonuna hükumetin yeni zam teklifi yaptığı anlaşıldı. Sendika başkanı Yalçın, teklife ilişkin açıklama yaptı.

Ali Yalçın'dan yeni zam teklifi açıklaması
19 Ağustos 2017 - 12:30 - Güncelleme: 19 Ağustos 2017 - 15:44

Hükümetin toplu sözleşmede yetkili sendika Memur-Sen Konfederasyonuna yeni önerisi daha önce teklif edilen rakamların yanına 0,5 puan ekleme şeklinde olduğu anlaşıldı. Yetkili sendika Memur-Sen bu teklifi reddettiğini açıkladı.
Hükümet, 1 Ağustos'ta başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde, 2018 ve 2019 yılında memurlara, yapılacak zam oranını açıklamıştı. İlk 6 ay yüzde 3, ikinci 6 ay içinde yüzde 3 olarak zam yapılacağı, 2019 yılı içinde zam oranı yüzde 3+3 olarak belirlenmişti. İlgili haberimiz için Tıklayınız.

1 Ağustos'ta başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde, 2018 ve 2019 yılında memurlara, yapılacak zam ve sosyal-mali haklar konusunda uzlaşı aranıyor.

Hükümet toplu sözleşmede yetkili sendika Memur-Sen Konfederasyonuna yeni önerisi daha önce teklif edilen rakamların yanına 0,5 puan ekleme şeklinde olduğu anlaşıldı. Yetkili sendika Memur-Sen bu teklifi reddettiğini açıkladı.

Memur-Sen Konfederasyonu Başkanı Ali Yalçın Kızılcahamam'da düzenlemiş olduğu toplantıda, memurlara hitap etti

Başkan Yalçın Hükümet'in yeni önereceği tam teklifi hakkında: Hükümet bize, basın üzerinden buçuklu mesaj veriyor, biz bu buçuklu mesajı kabul etmiyoruz. dedi.
 

Bu haber 6329 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum