ALES’te bir soru iptal edildi

ÖSYM, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın (2016-ALES) Sözel-2 testindeki 24’üncü sorunun iptal edildiğini belirterek, buna uygun olarak hesaplanmış sonuçların internetten öğrenilebileceğini duyurdu.

02 Ocak 2017 - 15:52

ÖSYM, 18 Aralık’ta düzenlenen sonbahar dönemi Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2016-ALES) ile ilgili açıklama yaptı.  Buna göre, sınava yönelik yapılan inceleme sonrasında Sözel-2 testindeki 24’üncü soru iptal edildi. Adaylar sınavsonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:


“18 Aralık  tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (2016-ALES Sonbahar Dönemi) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş ve Sözel-2 testindeki 24’üncü sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. 

Sınav sonuçları,  30 Aralık’tan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi