2024 yılı ALES sınav sonuçları açıklandı.Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/1) sonuçları için bekleyiş sona erdi. 21 Nisan 2024 tarihinde uygulanan ALES/1 sonuçları bugün (8 Mayıs) ilan edildi. ÖSYM tarafından yapılan ALES sonucunda alınan puanlar 5 yıl süreyle geçerli olacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapışan ALES/1 sonuçları açıklandı. Sınava giren adaylar sınavsonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Öğretmenlerin haziran semineri ek ders ücretleri belli oldu kaç saat ek ders ödemesi yapılacak? Öğretmenlerin haziran semineri ek ders ücretleri belli oldu kaç saat ek ders ödemesi yapılacak?

ALES SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

ÖSYM'den yapılan açıklamada;  "21 Nisan 2024 tarihinde uygulanan 2024 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın (2024-ALES/1) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 08 Mayıs 2024 tarihinde saat 15.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle erişebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi. 

Sonuçlar https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden sorgulanabilir.