Alan Değişikliği Duyurusu Bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alan değişikliğine yönelik resmi açıklama bekleniyor. Alan değişikliği olacak mı? Öğretmenler alan değiştirebilecek mi? hangi alan öğretmenleri alan değiştirebilecek. MEB'den açıklama gelmesi bekleniyor.

26 Aralık 2016 - 13:56 - Güncelleme: 26 Aralık 2016 - 13:59


Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelikte de olduğu gibi zaman zaman alan değişikliği gerçekleştiriyor. Gerçekleştirilen alan değişikliklerinin kapsamı farklı olmakla birlikte zaman zaman yapılıyor. 
Son yapılan alan değişikliğinin üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti ve alan değiştirmek isteyen öğretmenler bakanlıktan bu konu hakkında çalışma yapmasını bekliyordu.

Eğitim Bir Sen genel başkanı Ali Yalçın, geçtiğimiz haftalarda bakanlığın alan değişikliği ile ilgili çalışma yaptığına dair çeşitli sinyaller vermişti. Resmi twitter hesabından açıklamalarda bulunan Yalçın, alan değişikliği bekleyen öğretmenleri umutlandırmıştı.

Öte yandan çeşitli internet sitelerinde ve medyada çıkan haberlere göre alan değişikliği yapılacağı güçlü bir şekilde ifade ediliyordu. 2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sonuna yaklaşırken Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alan değişikliğinin olacağına dair iddia edilen duyuruyu yayınlaması bekleniyor.

Alan değişikliği olmayacaksa da yine bakanlıktan bu çalışmanın yapılmadığına veya yapılmayacağına dair açıklama bekleniyor. Öğretmenler artık bakanlıktan alan değişikliği konusunda net ve somut açıklama bekliyor.(mebpersonel)
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Madur
  11 ay önce
  Meb mahkemenin bile iptal edemediği Sertifika ile alan değişikliğine onay vermelidir
 • Hasan
  11 ay önce
  Meb yetkililerine sesleniyorum ,alan değişikliği ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir çalışma varsa lütfen bilgilendirin. İnsanları umitlendirip belirsiz bir durum içerisinde beklenti içerinde olmalarına neden olmayalım. Ancak diplomaya dayalı alan değişikliği eğtim öğretimin omurgasını oluşturan öğretmenin verimliliği açısından elzemdir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu