Alan Değişikliği Duyurusu Bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alan değişikliğine yönelik resmi açıklama bekleniyor. Alan değişikliği olacak mı? Öğretmenler alan değiştirebilecek mi? hangi alan öğretmenleri alan değiştirebilecek. MEB'den açıklama gelmesi bekleniyor.

Alan Değişikliği Duyurusu Bekleniyor
26 Aralık 2016 - 13:56 - Güncelleme: 26 Aralık 2016 - 13:59


Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelikte de olduğu gibi zaman zaman alan değişikliği gerçekleştiriyor. Gerçekleştirilen alan değişikliklerinin kapsamı farklı olmakla birlikte zaman zaman yapılıyor. 
Son yapılan alan değişikliğinin üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti ve alan değiştirmek isteyen öğretmenler bakanlıktan bu konu hakkında çalışma yapmasını bekliyordu.

Eğitim Bir Sen genel başkanı Ali Yalçın, geçtiğimiz haftalarda bakanlığın alan değişikliği ile ilgili çalışma yaptığına dair çeşitli sinyaller vermişti. Resmi twitter hesabından açıklamalarda bulunan Yalçın, alan değişikliği bekleyen öğretmenleri umutlandırmıştı.

Öte yandan çeşitli internet sitelerinde ve medyada çıkan haberlere göre alan değişikliği yapılacağı güçlü bir şekilde ifade ediliyordu. 2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sonuna yaklaşırken Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alan değişikliğinin olacağına dair iddia edilen duyuruyu yayınlaması bekleniyor.

Alan değişikliği olmayacaksa da yine bakanlıktan bu çalışmanın yapılmadığına veya yapılmayacağına dair açıklama bekleniyor. Öğretmenler artık bakanlıktan alan değişikliği konusunda net ve somut açıklama bekliyor.(mebpersonel)
 

 

 

Bu haber 1863 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort