Aksaray'da öğretmeni darp eden müdürü kim, neden koruyor?

Aksaray’ın Gülağaç ilçesinde okul müdürü öğretmeni darb etti. Aksaray MEM’in okul müdürünü koruması eğitim camiasında tepki yarattı.

26 Haziran 2017 - 09:52 - Güncelleme: 26 Haziran 2017 - 09:55

Olay okulun son günleri meydana geldi. Gülpınar Çok Programlı Anadolu Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni A.Ö. görevlendirme gittiği öğleden sonraki derse 2 dakika geç geldiği için Demirci İHO Okul müdürü F.İ tarafından öğretmenler odasında darp edildi.


İddialara göre olay günü sabahı okul mesaisine de geç gelen okul müdürü, öğleden sonra 2 dk. geç kalan öğretmene, sert bir şekilde derse geç kaldığını söyleyince; “insanlık hali iki dakika geç kalmış olabilirim” diye özrünü söyledikten sonra okul müdürü öğretmene; “Burası dingonun ahırımı lan” diye bağırınca, öğretmenden; “bana bağırmaya, hakaret etmeye hakkın yok! İnsanlık hali ilk defa geciktim. Varsa bir yanlışım resmi yoldan hallet, üstelik sen de sabah geç gelmiştin” cevabını aldı. Bu cevaba sinirlendiği iddia edilen okul müdürü, sinirlenip oturduğu yerden ayağa kalkarak öğretmenin üzerine yürümesi ile yumruk atmaya başlaması bir oldu. Yaşanan arbede sonrası öğretmenin elindeki çantası, gözündeki gözlüğü yere düştü, sonra kendisi de yere düştü. Okul müdürü olaya şahit olanların ayırma çabalarına rağmen vurmaya devam etti.


Darbe sırasında kıyafetleri de yırtılan mağdur öğretmen, olay sonrası güvenlik güçlerine başvurarak bu kişi hakkında şikâyetçi oldu ve darp raporu aldı. Gülağaç hastanesince yapılan tetkiklerde başına aldığı belirlenen mağdur öğretmen detaylı tetkik için ambulansla İl hastanesine sevk edildi. Mağdur öğretmenin, kendisini darb eden okul müdürünü Gülağaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne de şikâyet ettiği ifade ediliyor. Gülağaçlı olan Okul Müdürünün bu ilçeden olmayan öğretmene karşı şehir milliyetçiliği yaparak soruşturmayı engellemeye çalıştığı iddia ediliyor.


İlçedeki meslektaşları, öğrenci ve velileri, sevenleri tarafından geçmiş olsun dilekleri ile ziyaret edilirken konu ile ilgili Aksaray MEM’in tepkisiz kalması eğitim camiasını üzdü.
Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • sezer
  4 ay önce
  bizene kardeşim sokakta hergün kavga oluyo neden bole seyleri buraya taşıyosunuz zaten yargı neyse yapar olmusuz örenkleri pekiştirmek mi amacınız herkes ayıbını saklar biz öğretmenlerde ayıp ararız okularda da ole hem siz bir site yönetiyosunuz olay yargı sürecinde nasıl bunu haber yapıyosunuz yasalardanda mı haberiniz yok adamlar size dava acıncada hemen kaldırırsınız her iki kişiyede geçmiş olsun ama bole seylerle kurumları küçük dürmeye hakkınız yok sizede malzeme olsun
 • Serdar
  4 ay önce
  Haber aslıyla alakasız siz bir iddaya gore haber yapıyosunuz aslıyla alakası yok bahsi gecen şahıs müdürü darp etmiştir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak  
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak