Akın Öztürk; ''Paralel yapının yaptığına inanıyorum''

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akun Öztürk, devlet yönetimine el koyduğunu açıklayan Yurtta Sulh adlı bir grubun giriştiği darbe teşebbüsünün baş sorumlusu olduğu iddiası ile gözaltına alındı. Orgeneral Öztürk Ankara adliyesinda verdiği ilk ifadede'darbe yapmak isteği ile hareket ettim' diyerek iddiaları doğruladı.

18 Temmuz 2016 - 20:17

Anadolu Ajansı ilk haberinde Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün darbeyi yaptığını tiraf ettiğini haberleştirmişti. Ancak AA son açıklama ile Öztürk'ün darbeyi reddettiği, paralel yapının işi olduğuna inandığı ve kendisinin de zamanında bu yapı ile mücadele ettiğini söylediğini bildirdi.

Devlet yönetimine el koyduğunu açıklayan Yurtta Sulh adlı bir grubun giriştiği darbe teşebbüsünün baş sorumlusu olduğu iddiası ile gözaltına alınan Orgeneral Öztürk Ankara adliyesinda verdiği ilk ifadede''Darbeyi paralel yapının yaptığını düşünüyorum''dediği bildirildi.

WİKİLEAKS'DEN SON DAKİKA TÜRKİYE AÇIKLAMASI

ŞOK İDDİA FUAT AVNİ YAKALANDI İŞTE O İSİM

Öztürk'ün, ifadesinde, "Askeri darbeyi planlayıp yöneten bir kimse değilim. Kimin planlayıp, yönettiğini bilmem. Tecrübelerime göre bu askeri darbeye teşebbüsü paralel yapının gerçekleştirdiğini düşünüyorum. Ancak bu işi TSK içerisinde kimin organize edip gerçekleştirdiğini kestiremiyorum. Benim bu konuda herhangi bir bilgim yoktur. Ben bu yapıya yönelik çok mücadele ettim." dediği öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması çerçevesinde Ankara’da gözaltına alınan ve aralarında eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve YAŞ üyesi olan Orgeneral Akın Öztürk’ün de bulunduğu darbeci askerler, Ankara Adliyesi’ne sevk edilmişti.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı